مصرف میوه در دوران بارداری افزایش رشد شناختی نوزادان

دوران بارداری

اکثر مردم این ضرب المثل قدیمی را شنیده اند “یک سیب در روز، دکتر را از تو دور می کند.” این یک حقیقت قدیمی است. خوردن میوه به طور کلی برای کاهش خطر ابتلا به طیف گسترده ای از شرایط سلامتی، مانند بیماری های قلبی و سکته مغزی به خوبی شناخته شده است. اما در حال حاضر یک مطالعه جدید نشان داد، مادرانی که میوه بیشتری در دوران بارداری مصرف کرده اند کودکانشان بهتر توانستند به تست های مربوط به رشد و تکامل در یک سالگی جواب دهند.
این مطالعه 688 کودک را مورد بررسی قرار داد، و عواملی که به طور معمول بر یادگیری و رشد کودک تاثیر می گذارند، مانند درآمد خانواده، میزان تحصیلات پدر و مادر و سن حاملگی کودک را کنترل کردند.
از معیار IQ سنتی به عنوان یک مدل استفاده شد و IQ متوسط 100 در نظر گرفته شد. مطالعه نشان داد که اگر مادران باردار شش یا هفت وعده میوه یا آب میوه در روز بخوردند، به طور متوسط نوزادان آنها در یک سالگی در معیار IQ، شش یا هفت امتیاز بالاتر قرار می گیرند.

امتیاز دهید
بیشتر بخوانید:  6 غذایی که چاقی شکمی را بدتر می‌کنند

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.