ورزش مناسب برای اندام های مختلف

انواع فرم بدنی

ورزش اندام مستطیلی شکل
ورزش های چربی سوز گزینه خاص این تیپ از افراد
روش های تناسب اندام: اگر این افراد لاغر هستند لازم است برای داشتن اندام مناسب تر، کمی عضلات باسن و سینه را ورزش دهند تا به با افزایش حجم این قسمت ها، اندامشان زیبا تر به نظر بیاید. اما اگر چاق هستند باید برای تناسب اندام تمام قسمت های بدنشان را به یک اندازه لاغر کنند. در واقع ورزش های چربی سوز برای آنها بسیار مناسب می باشد. پس می توانند ورزش هایی انجام دهند که برای ساخت عضلات و استحکامبدن به کار می روند. استفتده از باشگاه های بدن سازی کمک شایانی به این افراد خواهد کرد، زیرا کمر این افراد به مرور زمان دچار مشکل شده و امکان آسیب دیدن ستون فقرات و دیسک میان مهره ها می باشد. پس به این دسته افراد توصیه می شود ورزش هایی که سبب قوی شدن عضلات کمر می شود را انجام دهند تا از آسیب احتمالی در امان باشند.

ورزش اندام گلابی شکل
اسپینینگ ایده آل شماست
روش های تناسب اندام: معمولا نقاط چاق بدن این دسته از افراد از باسن به پایین است، به خصوص در بخش خارجی ران ها. این نوع از چاقی سبب می شود تا ران های آنها از روبرو منظره ی زشتی داشته باشد، که البته ورزش نکردن به افزایش ضخامت چربی در این نقطه کمک چشمگیری خواهد داشت، زیرا این افراد به طور سیستمی در بدنشان نقاط باسن و ران استعداد بیشتری برای ذخیره و جذب چربی دارند.. ایروبیک درمان چاقی این دسته از افراد است. البته استفاده از ورزش هایی مانند اسپینینگ هم به طور موثری در کم کردن وزن این افراد عمل خواهد کرد. مزیت این نوع از چاقی آن است که به راحتی با ورزش شروع به لاغر شدن و تحلیل رفتن حجم چربی می کند.

بیشتر بخوانید:  جدایی با زمینه مشکلات جنسی

ورزش اندام سیبی شکل
هرگز سراغ وزنه زدن نروید
روش های تناسب اندام: چاق ترین قسمت بدن این افراد بازوها، سینه و شکم است. بهترین راه کاهش وزن برای این افراد تمرینات ایرو بیک به همراه ورزش های استقامتی در شکم و بالا تنه است. ورزش هایی که باعث تقویت عضلات کمری می شود می توانند کمک بسیار بزرگی به این دسته از افراد بکند زیرا کمر آنها به دلیل وزن بالای تنه در معرض فشار زیادی قرار دارد. این افراد باید از تمرینات بدنسازی بالا تنه به شدت پرهیز نمایند، زیرا به به شدت به عدم تناسب بدنی آنها دامن خواهد زد.

ورزش اندام ساعت شنی شکل
تاثیر لاغری آن در کاهش سایز است
*روش های تناسب اندام: در بدن این افراد پشت بازو و قسمت های داخل و خارج ران و هم چنین بخش پایینی باسن و بخش زیر شکم محل اندوخته شدن چربی است. این افراد لازم است در هنگام کاهش وزن روی نمام نقاط بدن و علی الخصوص پایین تنه تمرکز کنند. آنها می توانند از ورزش هایی که روی کمر تمرکز دارد و باعث چربی سوزی در آن ناحیه می شود اجتناب کنند. افراد دارای این فرم بدنی بیشتر از سایر فرم ها لازم است به جای کاهش وزن بر روی کاهش سایز تمرکز کنند. یعنی به جای اندازه گیری مدام وزن بدن با ترازو به اندازه گیری سایز قسمت های مختلف اندام خود توجه کنند. رژیم غذایی این افراد حتما باید با برنامه های ورزشی همراه باشد.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.