راه های نوین کاهش وزن و لاغری بدون عمل جراحی

کاهش وزن

محققان در حال تحقیق برروی این مسائل هستند که آیا بدون عمل جراحی هم می توان وزن بیمار را کاهش داد یا خیر. این تحقیقات جدیدا بررسی شده است و نتیجه آن بدین قرار است مطالعات جدیدی که توسط دانشمندان هاروارد و بیمارستان عمومی ماساچوست صورت پذیرفته نشان می دهد که بیرون کردن محتویات میکروبی معده جوندگان، باعث کاهش وزن چشمگیری در آنها می شود. جرقه انجام این مطالعات و تحقیقات بخاطر این زده شد که دانشمندان پس از عمل جراحی میان بر معده انسان متوجه تغییراتی شدند.

البته علت رخداد این مسئله هنوز روشن نیست اما می توان از این روش به جای اعمال جراحی کاهش وزن استفاده کرد. لی کاپلان رئیس موسسه چاقی، متابولیسم و تغذیه بیمارستان عمومی ماساچوست در نتیجه تحقیقات خود می نویسد: « مطالعات ما نشان می دهد که تاثیرات ویژه عمل میان بر زدن معده روی میکروب ها باعث کاهش وزن شده که از این مسئله می توان به عنوان ابزار جدیدی برای کاهش وزن و از بین بردن چاقی استفاده کرد.» همچنین در این مطالعات مشخص شده که عمل میان بر زدن معده می تواند باعث افزایش عملکرد متابولیسم بدن شود. اگر این تحقیقات به سرانجام برسد می توان با مصرف میکروب ها وزن کم کرد.

دیگر چاقی معضل بزرگی نخواهد بود و براحتی و با مصرف دارو می توان آن را از بین برد.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.