ارتباط بین مصرف قهوه و رتینوپاتی دیابتی

قهوه

ارتباط بین مصرف قهوه و رتینوپاتی دیابتی

در یک مطالعه جدید مشخص شد که نوشیدن قهوه ممکن است با کاهش رتینوپاتی دیابتی (DR)، درافراد  مبتلا به دیابت بالای 65 سال مرتبط باشد.

رتینوپاتی دیابتی پیامد جدی دیابت شیرین (DM) و یکی از علل اصلی از دست دادن بینایی است. قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان است. تحقیقات متعدد، نشان داده است که نوشیدن قهوه خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد.

داده‌های این مطالعه مقطعی از نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه کره، که بین سال‌های 2008 و 2011 انجام شد، به دست آمد. داده‌های 1350 نفر مبتلا به دیابت نوع 2 که معاینه رتینوپاتی دیابتی را انجام داده بودند در میان 37753 شرکت‌کننده در نظرسنجی مورد ارزیابی قرار گرفت. اطلاعات مربوط به مصرف قهوه با استفاده از پرسشنامه بسامد غذا جمع آوری شد و در چهار گروه تقریباً هیچ، 1 فنجان در روز، 1 فنجان در روز و 2 فنجان در روز طبقه بندی شد.

در نتیجه، این مطالعه نشان داد که مصرف قهوه با شیوع رتینوپاتی دیابتی در بین کره ای های مبتلا به دیابت زیر 65 سال رابطه منفی دارد، که نشان می دهد مصرف قهوه ممکن است با کاهش رتینوپاتی دیابتی مرتبط باشد.

امتیاز دهید
بیشتر بخوانید:  غذاهايي که مانع بروز نقرس مي شود

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.