کاهش خطر نارسایی قلبی با 20 دقیقه پیاده روی در روز

پیاده روی

طبق یافته های یک تحقیق جدید، مقدار کافی و مناسب فعالیت جسمی ، به خصوص پیاده روی و دوچرخه سواری می تواند به طور قابل توجهی سبب کاهش خطر نارسایی قلبی می شود.

شرکت کنندگان در این تحقیق که سطح فعالیت جسمی آنها در پایین ترین سطح قرار داشت، 47 درصد بیشتر احتمال داشت به نارسایی قلبی مبتلا شوند، و کسانی فعالیت جسمی آنها در بالاترین سطح قرار داشت در مقایسه با افرادی که سطح فعالیت آنها متوسط بود، 51 درصد بیشتر احتمال داشت به نارسایی قلبی مبتلا شوند.در حال بررسی انواع متفاوت فعالیت جسمی، این تحقیق متوجه شد که پیاده روی یا دوچرخه سواری به مدت 20 دقیقه در روز با کاهش خطر بیشتری همراه بود.آندریا بلاویا (از استکهلم) می گوید: ما متوجه شدیم که فعالیت های حال حاضر فرد نسبت به سطح فعالیت جسمی او در گذشته می تواند برای محافظت در برابر نارسایی قلبی مهم تر باشد. همچنین اولین نارسایی قلبی در مردانی که هر روز 20 دقیقه پیاده روی یا دوچرخه سواری می کردند، دیرتر اتفاق افتاده بود.شرکت کنندگان که از دو شهر سوئد انتخاب شده بودند، هنگام ثبت نام پرسشنامه ای را درباره سطح فعالیتشان در محل کار، خانه و پیاده روی و دوچرخه سواری و ورزش هایی که در چندین سال گذشته انجام داده بودند، پر کردند.محققان برای هر نوع فعالیت جسمی و شدت آن نمره ای تعیین کرده و متوجه شدند پیاده روی و دوچرخه سواری برای 20 دقیقه در روز با 21 درصد کاهش خطر نارسایی قلبی همراه بود.آنها دریافتند مردانی که در 30 سالگی فعال بوده اما در زمان ثبت نام در تحقیق فعال نبوده اند، کاهشی هم در خطر ابتلا به نارسایی قلبی نداشتند.فعالیت های شدید جسمی مثل دویدن در مسافت های طولانی و .. ممکن است به بدن فشار آورده و اثرات بدتری روی قلب داشته باشد.این تحقیق با نام نارسایی قلبی در مجله the Journal of the American College of Cardiology منتشر شده است.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.