چرا شب ها میل ما به خوردن انواع تنقلات بیشتر می شود؟

تنقلات

اگر شما هم جزء ان افرادی هستید که هر شب موقع غروب دستتان ناخود آگاه به سمت ظرف شیرینی و بیسکویت می رود و از این بابت احساس گناه می کنید؛ ما یک خبر خوب برای شما داریم، خبری که شما را از عذاب وجدان همیشگی رها می کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، مسئله اینجاست که میل به خوردن تنقلات و خوراکی های چرب و شیرین سر شب و هنگام غروب کاملاً غیر ارادی است. در واقع ما هر چه بکنیم نمی توانیم همان غذاهایی که در طول می خوریم شب ها بخوریم، به دلیل اینکه مغز ما در ساعات مختلف روز پاسخ های متفاوتی به تصاویر غذاهای کم کالری یا پُر کالری می دهد. واکنش های متفاوت مغز ما نسبت به غذا میل ما را به خوردن انواع خوراکی های در شب بیشتر می کند، مغزی که شب ها با هیچ خوراکی راضی نمی شود و این یعنی زیاده روی در مصرف غذا.

بنا بر آخرین یافته های به دست آمده: اغلب افراد حتی اگر احساس سیری داشته باشند ولی باز هم نمی توانند در مقابل دیدن خوراکی های مختلف مقاومت کنند و بی اختیار سرگرم خوردن غذا، میوه و تنقلات می شوند. در واقع قدرت خود کنترلی انسان بر اشتها و از آن مهم تر مغزش شب ها کمتر می شود، موضوعی که باعث می شود تنها با دیدن شیرینی، بستنی، سبزیجات، میوه ها و غلات یک ظرف بزرگ از هر کدام را بخوریم.

حالا که انگیزه و میل مصرف انواع خوراکی ها شب ها امر اجتناب ناپذیری است با یک راه حل ساده می توان از تبعات آن جلوگیری کرد، تبعاتی که مهم ترین و عینی ترین آن چاقی است. راه پیشنهادی ما برای شما این است که شب ها خوراکی های کم کالری و سالم تر را مقابل چشمتان بگذارید، خوراکی هایی مثل بیسکویت های رژیمی سالم یا ذرت بو داده. موادی از این دست علاوه بر اینکه به هوس ما برای خوردن غذاها و خوراکی های مختلف پاسخ می دهد بلکه بدون عارضه جانبی از چاق شدن و عواقب بعد از آن جلوگیری می کند.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محاسبه توده بدنی

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.