مصرف آب یخ موجب بروز یبوست می‌شود؟

آب یخ

 یک متخصص طب سنتی با بیان اینکه مصرف آب یخ موجب بروز یبوست می‌شود, گفت: مزه مزه کردن نمک پیش از صرف غذا به گرم کردن معده کمک می‌کند که در رفع یبوست بسیار موثر است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم, غذاها در رفع یبوست بسیار بیشتر اثر می‌کند مصرف برخی از غذاها مانند ماکارونی, پیتزا, سوسیس و کالباس, غذاهای آماده, غذاهای مانده, غذاهای فریزری و … موجب بروز یبوست می‌شود.

در این باره غلامرضا کردافشاری متخصص طب سنتی می‌گوید: مصرف بادنجان، گوشت‌های مانده, ماهی‌های شور, عدس, شیرینی‌های قنادی, مصرف بیش از حد چای پررنگ، شکلات, قهوه و برخی از سبزی‌ها مانند شاهی موجب یبوست می‌شود.

-همچنین برخی موادغذایی مانند آبغوره، آب یخ و فسد فودها, غذاهای آماده و کارخانه ای نیز در بروز یبوست نقش دارند.

-روغن بادام شیرین بسیار رطوبت دهنده است و برای افرادی که دچار یبوست هستند مفید خواهد بود و بهتر است که در تهیه برخی از غذاها مانند آبگوشت از آن استفاده شود.

به گفته کردافشاری برخی از افراد هستند که روده‌های ضعیفی دارند و مصرف نخود پخته همراه با برخی ادویه‌ها مانند دارچین و تخم کرفس می‌تواند به رفع ضعف روده کمک کند و یبوست را برطرف کنند، البته بهتر است که تهیه نخودآب از مرغ نیز استفاده شود، همچنین نخودآب خلط‌های لزج بلغمی را از بین می‌برد.

-دارچین بسیار لطیف است و تقویت کننده معده و از بین برنده نفخ و ریاح در بدن است؛ مصرف دارچین به حفظ قوای بدن کمک می‌کند البته به تعادل.

این متخصص طب سنتی بیان داشت: یبوست در افرادی که زیاد عصبانی می‌شوند بیشتر رخ می‌دهد به همین دلیل بهتر است که افراد از خشم بیش از حد پرهیز کنند.

-مزه مزه کردن نمک پیش از صرف غذا به گرم کردن معده کمک می‌کند که در رفع یبوست بسیار موثر است چرا که بروز غلبه سردی در دستگاه گوارش یکی از علت‌های بروز یبوست است.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محاسبه توده بدنی

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.