متد 1-2-3 برای تغییر در زندگی و پیروزی

متد 1 2 3

رامونا برازانگا یکی از مربی های ورزشی ستارگان بزرگ سینماست و تا به حال به خیلی از آنها برای رسیدن به اندامی متناسب کمک کرده است. او میگوید برای این کار از متدی ساده به نام 1-2-3 استفاده کرده است. رامونا میگوید برای آنها تصویری از آنچه میخواهند بشوند ایجاد کرده است و با این کارفرد را برای مراسم فرش قرمز و یا حتی روی فرم آمدن درست چند ماه بعد از بچه دار شدن آماده کرده است. موفقیت ما همیشه به سرانجام رساندن اهداف شخصی مراجعه کننده است حتی اگر با چالش های عمده ای مواجه باشد. مهم نیست چه کسی هستید و در چه موقعیتی قرار دارید، باید سخت کار کنید و ذهنی باز و حرکتی فراتر از وضعیت فعلی داشته باشید تا بتوانید تغییراتی مفید در زندگی خود ایجاد کنید.

شمارش 1-2-3 تبدیل به فلسفه ی من برای همه چیز در زندگی شده است. و با آموزش آن به دیگران تاثیر آن در زندگی عمیق تر نیز میشود. زمانی که در پشت صحنه ی یک فیلم کار میکردم میدیم که کارگردان با علامت دست خود شمارش معکوس 1-2-3 را انجام میدهد و سپس اکشن! آنجا فهمیدم چگونه مراجعه کنندگان خود را برای صحنه ی زندگی آماده کنم. آماده شوید، در جای خود قرار بگیرید و حرکت! این نگرش به شما کمک میکند با موفقیت به مقابله با هر مشکلی بروید. این فرآیند با یک تصمیم ذهنی آغاز میشود، با حرکت فیزیکی ادامه پیدا میکند و با تعهدی عاطفی پایان میپذیرد.

از نظر ذهنی آماده شوید
به زمانهایی فکر کنید که تصمیم داشتید تغییراتی اساسی در زندگی خود ایجاد کنید. مانند راه انداختن کسب و کار جدید و یا برگزاری جشن عروسی. اگر موفق میشدید به خاطر این بود که ابتدا کاملا هدف خود را مشخص کرده بودید. اولین قدم من برای تبدیل شدن به تمرین دهنده ی ستارگان بزرگ نقل مکان کردن از یک شهر کوچک به لس آنجلس بود. من نردبان ترقی را از یک ژیمناست کار معمولی تا یک تمرین دهنده ی حرفه ای با ورزش طی کردم. سرانجام تبدیل به مربی شخصی جسیکا آلبا ( بازیگر معروف ) شدم که این همکاری برای یک دهه ادامه یافت. من از قبل این راه را در ذهن خود رفته بودم. برای اینکه از نظر ذهنی آماده شوید، هدف خود را در ذهن تعریف کنید، هدف را با تمام جزئیات ممکن تصور کنید. جزئیات را یادداشت کنید و برای اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود چار چوب زمانی واقع بینانه ای قرار دهید. سعی کنید از افراد یا فردی برای حمایت از خود و به جلو راندنتان کمک بگیرید. برای تضمین موفقیت به دنبال انگیزه ای معنا دار پشت هدف خود باشید. زمانی که هدف برایتان واقعا مهم باشد به آن میچسبید. بودا میگوید: ذهن همه چیز است، به هر آنچه فکر میکنی تبدیل خواهی شد.

به صورت فیزیکی آماده شوید
از توانایی های خود قبل از اینکه از دستشان بدهید استفاده کنید. بدن شما کشتی شگفت انگیزی است که حامل روح و روان شماست، بنابراین مهم است که بدن را فعال نگه دارید. برای عمل به اهداف و مواجه شدن با چالشها باید بدن خود را آماده نگه دارید. این یعنی ذهن خود را به بدن وصل کنید و میان این دو رابطه ای سالم برقرار کنید. روی فرم آوردن بدن کمک میکند راحت تر فکر کنید، تصمیمات درست تری بگیرید و در مقابل چالش های زندگی واکنش های تاثیر گذار تری از خود نشان دهید. برای اینکه به صورت فیزیکی آماده شوید پنج روز در هفته به مدت حداقل نیم ساعت ورزش کنید، یک ساعت باشد بهتر است. توصیه میکنم بین تمرینات تعادل ایجاد کنید، تمرینات هوازی، تمرین عضلات شکم و تمرینات قدرتی انجام دهید. میتوانید فعالیت های معمول روزانه را تبدیل به فعالیت های ورزشی کنید مثلا به جای استفاده از آسانسور از پله ها بالا بروید، برای انجام کارها کمتر از ماشین استفاده کنید. فعالیت هایی را که واقعا از آنها لذت میبرید را انتخاب کنید مانند یوگا، پیاده روی، رقص و… به هر نحوی که ورزش میکنید این را بدانید که حرکت بدن برای آمادگی فیزیکی ضروری است.

به صورت احساسی پیش بروید

احساسات میتواند در بهترین حالات باعث خرابی کار شود. بسیار مهم است زمانی که وارد عمل شدیم از نظر احساسی آماده ی آنچه بعدا قرار است اتفاق بیوفتد باشیم. اگر میخواهید به صورت احساسی پیش بروید، هر روز مدتی را در سکوت برای خود باشید. این مدت حتما لازم نیست همراه مدیتیشن باشد، اما باید اجازه دهد با روح درونی خود و احساسات خود مرتبط شوید. دوست داشتن خود در قلب عزت نفس مثبت، شجاعت و سرسختی در پی دارد. در زمان آرام خود و در طول روز تمرین کنید که خود را باور داشته باشید. بگویید ” من خودم را دوست دارم ” ” بله من میتوانم ” این کلمات همیشه میتوانند به واقعیت تبدیل شوند. افرادی را که با آنها معاشرت دارید هوشمندانه انتخاب کنید. به احساسات خود افتخار کنید چون بهترین انتخاب را کردند و شما و هدفتان را پشتیبانی میکنند.

 

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رسانه های اجتماعی

اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.