لاغری گیاهی به سبک بازیگران سینما

رژیم گیاهخواری

اگر تا امروز شیوه های مختلف را برای درمان چاقی و اضافه وزن خود تجربه كرده و نتوانسته اید به وزن ایده آل خود نزدیك شوید، توصیه می كنیم با اجرای توصیه درمانگران شیوه های طبیعی درمان در سراسر جهان برای كاهش و تثبیت وزن خود اقدام كنید. درمانگران شیوه های طبیعی درمان در جهان نسخه هاي گياهي و بي عارضه اي را براي كاهش وزن و درمان چاقي به مراجعان خود توصيه مي كنند و بر اين باورند كه در صورتي كه افراد اراده محكمي داشته باشند با ساده ترين برنامه هاي غذايي و مصرف گياهان دارويي مفيد مي توانند علاوه بر چاقي و اضافه وزن بر فشارخون، بيماري هاي قلبي، تنگي نفس، چربي خون و ديگر بيماري هاي ناشي از چاقي غلبه كنند. اين شيوه ها، نسخه هايي است كه بسياري از بازيگران و هنرپيشه هاي سينماي تجاري از آن در كنار رژيم درماني و ورزش براي كاهش وزن استفاده مي كنند.

سركه سيب را دست كم نگيريد
بسیاری از درمانگران طب سنتی چین بر این باورند كه مصرف سركه سیب می تواند تاثیر چشمگیری در كاهش وزن داشته باشد. این درمانگران نوشیدن مخلوطی از یك لیوان آب و 2 قاشق غذاخوری سركه سیب را یكی از بهترین شیوه ها برای افزایش سوخت وساز كالری ها می دانند. اين درمانگران توصيه مي كنند به جای مصرف سس هنگام خوردن سالاد از سركه انگور یا سركه سیب استفاده كنند و در شرايطي كه مي خواهند از آبليمو، آبغوره يا گرد ليمو براي طعم دار كردن غذاي شان استفاده كنند سركه به دست آمده از سيب يا انگور مصرف كنند.

شويد درماني كنيد
در شرايطي كه تجمع چربي ها در نقاط مختلف بدن موجب بروز چاقي موضعي در اندام ها مي شود، فرد نياز به يك چربي سوز مناسب دارد تا بتواند علاوه بر آنكه تجمع سلول هاي چربي را در نقاط مختلف بدن متوقف كند به شكسته شدن سلول هاي چربي و از بين رفتن اضافه وزن هم كمك كند. از دیدگاه درمانگران طب سنتی نوشیدن آب و عرقیات گیاهی به میزان كافی می تواند موجب افزایش متابولیسم بدن شده و این شیوه به مرور موجب بهبود روند كالری سوزی در بدن مي شود. به این ترتیب نوشیدن آب به مقدار كافی در طول روز و اضافه كردن مقداري از عرق گیاهی زیره و عرق گياهي شوید به آب، می تواند علاوه بر پاكسازی بدن از چربی ها و مواد زائد به افزایش میزان سوخت و ساز كالری ها در بدن نیز كمك كند. برای تهیه این نوشیدنی ها كافی است مقداری از این عرق گیاهی زيره يا شويد را با مقدار برابر آب تركیب كرده و آن را در طول روز خنك میل كنید.

از نسخه گياهي هندي ها غافل نشويد
درمانگران آیورودا مصرف فلفل قرمز در وعده های غذایی را مهم ترین عامل برای افزایش سوخت وساز بدن می دانند. آنها فلفل قرمز را یكی از طبیعی ترین خوراكی های چربی سوز می شناسند كه می تواند میزان چربی های موجود در بدن را به حداقل ممكن برساند. البته این درمانگران به مراجعان خود توصیه می كنند كه درصورت داشتن اختلال در عملكرد دستگاه گوارش، درد معده یا بیماری های گوارشی دیگر و همین طور در صورت ابتلا به بیماری های عصبی یا زودخشمی این شیوه را برای كاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل شان انتخاب نكنند و به جای این شیوه سراغ دیگر شیوه های طبیعی درمان بروند و با مشورت متخصص یا درمانگر حاذق طب سنتی یا مكمل بهترین شیوه طبیعی لاغری را امتحان كنند.

با گزنه چاي لاغري درست كنيد
اگر در گروه افرادي هستيد كه با رعايت رژيم غذايي ممكن است تغييراتي در خلق و خوي شما احساس شود به گونه اي كه بي حوصله و بداخلاق شويد توصيه مي كنيم از دمنوش گزنه يا چاي گياهي باباآدم براي لاغري و كاهش وزن استفاده كنيد. درمانگران شيوه هاي طبیعی درمان معتقدند افرادی كه رژیم غذایی خاصی را دنبال می كنند باید در كنار رعایت دستورهای متخصص شان از انواع چای های گیاهی مانند چای گزنه یا چای باباآدم استفاده كنند تا به این ترتیب علاوه بر استفاده از خواص چربی سوزی آنها از خواص آرامش بخشی و تسكین دهندگی آنها نیز بهره مند شوند. نوشیدن این چای ها 2 تا 3 فنجان در طول روز می تواند تاثیر موثر و مفیدی در كاهش وزن و برطرف كردن بدخلقی داشته باشد.

معجون هويج و جعفري بخوريد
يكي از مفيدترين معجون ها و نسخه هاي گياهي براي كاهش وزن و پيشگيري از چاقي نوشيدن معجوني از هويج و جعفري تازه در فواصل زماني مشخص در طول روز است. به گفته درمانگران طب سنتي افرادي كه در فاصله بين 2 وعده غذاي اصلي از اين معجون استفاده مي كنند مي توانند تا حد زيادي به از بين رفتن چربي ها و شكسته شدن سلول هاي چربي در بدن شان اميدوار باشند به ويژه اگر اين افراد در كنار رعايت رژيم غذايي سبك و نوشيدن اين معجون گياهي ساعتي در روز را به نرمش و ورزش روزانه اختصاص دهند. علاوه بر اين درمانگران این شیوه درمانی بر این باورند كه نوشیدن آب جعفری به تنهایی می تواند موجب كنترل و تنظیم میزان قند خون شده و به سلامت افراد دچار اضافه وزن كمك می كند. علاوه بر این، مصرف جعفری در وعده های غذایی می تواند میزان كلسترول خون را كاهش داده و آن را كنترل كند. توصیه ما به شما این است كه هنگام خرید، دقت كنید تا هویج تازه و برگ های تیره تر جعفری را انتخاب كنید.

از زنجبيل حب بسازيد
درمانگران شيوه هاي طبيعي درمان بر این باورند كه گنجاندن زنجبیل در برنامه غذایی هفتگی، دست كم سه بار، تاثیر زیادی در كاهش وزن و افزایش میزان سوخت وساز بدن دارد. این گیاه دارویی از آن نظر كه متابولیسم بدن را بالا می برد در گروه موفق ترین چربی سوزها و كالری سوزهای طبیعی به حساب می آید كه می تواند روند لاغری را در افراد علاقه مند به كاهش وزن تسریع كند. درمانگران هندی بر این باورند که خوردن سالاد حاوی زنجبیل یا ماستی كه زنجبیل تازه در آن رنده شده باشد، می تواند میزان اشتهای افراد را پیش از خوردن ناهار و شام كاهش دهد و به این ترتیب به كاهش وزن منجر شود. ضمن آنكه نوشيدن چاي تهيه شده از زنجبيل يا افزودن يك تا 2 حبه كوچك از زنجبيل به چاي يا دمنوشي كه افراد روزانه مصرف مي كنند، مي تواند تاثير زيادي در كاهش وزن و افزايش متابوليسم و سوخت ساز در بدن داشته باشد.

اين گياهان دارويي را فراموش نكنيد
علاوه بر استفاده از نسخه هاي گياهي ذكر شده براي كاهش تجمع سلول هاي چربي در بدن و پيشگيري از چاقي پيشنهاد مي كنيم اين سبزي ها را نيز به برنامه غذايي تان اضافه كنيد.

نعناع يكي از سبزي هايي است كه مصرف آن در ميان وعده هاي غذايي و پيش غذاها مي تواند به كاهش اشتها و پيشگيري از تجمع چربي ها كمك كند. چه بهتر كه از اين سبزي به صورت تازه استفاده كنيد.

روزي 2 ليوان آب كرفس و كيوي بنوشيد و فراموش نكنيد كه هرگز گياه كرفس را جايگزين آب آن نكنيد زيرا كرفس بعد از آبگيري دچار تغييراتي مي شود كه راحت تر مي تواند به شكستن سلول هاي چربي در بدن كمك كند.

شويد خشك شده را به ماست كم چرب اضافه كنيد و از آن در ميان وعده ها يا به عنوان دسر در وعده هاي غذايي ميل كنيد. شويد خشك يكي از بهترين چربي سوزهاست.

دارچين هم از جمله ادويه هايي است كه به دليل طبع گرمي كه دارد مي تواند تاثير مستقيم بر افزايش سرعت سوخت و ساز بدن بگذارد.

اضافه كردن يك تا 2 دانه هل به چاي روزانه مي تواند به كاهش تجمع چربي ها و افزايش سرعت شكسته شدن سلول هاي آنها كمك كند.

گنجاندن رازيانه در برنامه و رژيم غذايي نيز مي تواند به كاهش وزن شما كمك كند. در شرايطي كه اضافه وزن فرد به آب ميان بافتي او باز مي گردد مصرف رازيانه كه گياهي ادرارآور است، مي تواند به كاهش وزن كمك كند.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی