رژیم غذایی مانکن ها

مانکن

30 عادت جالب مانکن ها و غذای روزانه آنها برای لاغر ماندن
 
آنها عادت های رفتاری خاصی دارند که باعث می شود هر روز کالری زیادی مصرف کنند
خیلی ها تصور می کنند برای تناسب اندام باید کار خاصی انجام بدهند و ورزش های سخت و طاقت فرسا را تحمل کنند و قید غذاهای لذیذ را برای همیشه بزنند. ولی بد نیست بدانید که خیلی از مانکن ها شاید کمتر از افراد چاق ورزش می کنند و بیشتر از آنها غذا بخورند؛ منتها آنها عادت های رفتاری خاصی دارند که باعث می شود هرروزبه طورطبیعی، کالری زیادی مصرف کنند. می پرسید چه عادت هایی؟ مثلاً 30 عادت زیر. شما هم می توانید از همین 30 عادت شروع کنید.

1- صبح که از خواب بیدار می شوید سعی کنید از دستان تان برای بلند شدن کمک نگیرید، بلکه با پای صاف به جلو خم شوید و کمی به عضلات پا و ستون مهره ای تان کشش دهید و به آرامی دراز بکشید تا به عضلات شکمی تان فشار وارد آید. دو بار این کار را تکرار کنید. با همین کار 10 کالری می سوزانید.
 
2- برای صبحانه سعی کنید از شیر کم چرب و غلات کامل مانند جوی دو سرو گندم سبوس دار استفاده کنید. با این کار حدود 100 کالری کمتر به بدن شما می رسد.
 
3- اضافه کردن کمی پروتئین به صبحانه یا به میان وعده صبح تان موجب می شود هنگام ناهار یا در طی روز کمتر غذا مصرف کنید. افزودن یک تخم مرغ سفت یا پنیر موزارلای نیم چرب به وعده غذایی صبح یا میان وعده، موجب رسیدن به این هدف می شود. این کار 200 کالری صرفه جویی در پی دارد.
 
4- سعی کنید برای برخی کارها مانند مسواک زدن از روش ایستادن متناوب روی یکی از پاها به مدت 30 ثانیه استفاده کنید. این کار موجب تقویت عضلات ستون مهره ای و خم کننده ها و چهار سر ران می شود. این کار 10 کالری می سوزاند.

5- درهنگام مصرف چای می توان از کشش گروهی عضلات پا و انقباض گروه دیگر از عضلات همان پابه مدت چند ثانیه استفاده کرد. این کار 10 کالری می سوزاند.
 
6- در حالی که باید 10 هزار قدم بردارید تا 500 کیلوکالری بسوزانید، می توانید به جای پنیر پر چرب از پنیرکم چرب در وعده لبنیات روزانه خود روی نان تست یا نان سبوس دار استفاده کنید. با این کار 300 کالری کمتر به بدن می رسد.

7- از بودن در ترافیک تا رسیدن به محل کار بهره ببرید. هر بار که پای تان را روی پدال ترمز فشار می دهید، پشت خود را به پشتی صندلی تان فشار دهید. در طول مسیر 10 تا 15 بار این کار را تکرار کنید. با این کار 10 کالری می سوزانید.
 
8-سعی کنید از لباس های راحت به ویژه در فصل تابستان استفاده کنید. این کار باعث می شود کالری بیشتری مصرف کنید چون ثابت شده است که درچنین حالتی، بیشتر تمایل به راه رفتن خواهید داشت.با این کار 25 کالری بیشتر می سوزانید.
 
9- حرکت اسکات را در محل کارتان فراموش نکنید. بدون کمک دستان تان روی پاهای تان بنشینید. البته سعی کنید وزن تان روی پاشنه تان باشد. 15 تا 20 مرتبه در طی ساعات کاری تان، این حرکت را تکرار کنید. 15 کالری می سوزانید.
 
10- نوع مایع مصرفی تان را تغییر دهید. اگر نوشیدنی های پرکالری مثل آب میوه زیاد مصرف می کنید، سعی کنید بیشتر از آب یا مایعات کم شیرین استفاده کنید. در مجموع 300 کالری کمتر به بدن می رسد.
 
11- هر وقت که می خواهید با تلفن صحبت کنید، بایستید یا قدم بزنید. افراد سنگین وزن روزانه به طورمتوسط 2/5 ساعت بیشتر از افراد لاغر می نشینند. با این کار 50 کالری بیشتر می سوزانید.
 
12- در هنگام ناهار به جای نان سفید یا نان گندم بدون سبوس از نان پیتا (نوعی نان لبنانی با سبوس کامل) البته یک عدد از اندازه کوچک آن استفاده کنید. 70 کالری کمتر به بدن تان می رسد.

13- به جای ایمیل  یا پیامک زدن به همکارتان در اتاقی یا طبقه ای دیگر سعی کنید پیام تان را دستی تحویل او دهید و حتی برای گرفتن کپی از اسناد و مدارک تان به طبقات دیگر مراجعه کنید. با این کار حدود 100 کالری می سوزانید.
 
14- گاهی اوقات در محل کار، دست از کار بکشید و یکی دو دقیقه کف دست تان را در سطح شانه های تان به دیوار تکیه دهید و طوری با دیوار زاویه بسازید که وزن بدن تان روی انگشتان پای تان وارد آید و در همین حالت به تعداد 10 نوبت شنا بروید. با این کارعضلات سینه و سه سر بازو یا پشت بازو تقویت خواهد شد. با این کار 10 کالری می سوزانید.

15- تحقیقات نشان می دهد که مصرف روزانه دو یا سه عدد سیب موجب کاهش وزن می شود. حتماً روزانه دو عدد سیب بیشتر یا دو عدد شیرینی کمتر مصرف کنید تا 100 کالری بیشتر بسوزانید.
 
16- در پیاده روی یا خرید سعی کنید از کیف یا کوله پشتی با بار حدود 2/5 تا 5 کیلوگرم مثل یک بسته شکر یا قند استفاده کنید تا در یک ساعت حدود 20 کالری بیشتر بسوزانید.

17- به جای شیرقهوه یا شیرینی و شکلات و پنیر پرچرب، از کیک و بیسکویت کم کالری، هویج، کشمش و مانند اینها استفاده کنید تا حدود 340 کالری کمتر به بدن برسد.
 
18- اگر روی صندلی در محل کارتان می نشینید، می توانید از انواع ورزش های قدرتی و انقباضی استفاده کنید تا در مجموع، حدود 20 کالری بسوزانید. در دو نوع 10 تایی، این ورزش ها را تکرارکنید.
 
19- درهنگام بنزین زدن می توانید روی پاشنه پای خود بالا و پایین بروید. برای یک باک 60 یا 70 لیتری که از حالت کاملاً خالی، پرشود، 50 حرکت بالا و پایین انجام می گیرد و 10 کالری می سوزانید.
 
20- هنگامی که در صف تاکسی خطی یا اتوبوس ایستاده اید، می توانید دستان خود را از پشت به هم قلاب کنید و قفسه سینه خود را باز کنید. این کار هم انرژی زاست و هم سیستم اعصاب شما را فعال می کند. 10 تا 20 ثانیه در این حالت بمانید و به آرامی نفس بکشید و دم را طولانی تر کنید. 5 کالری می سوزانید.
 
21- هنگامی که از پله ها بالا و پایین می روید، سرپله آخر بایستید و نوک پنجه پای خود را روی لبه پله بگذارید و در حالی که نرده پله ها را گرفته اید، پا را از پنجه به سمت پایین خم کنید. پاشنه پا نباید به زمین برخورد کند. برای هر پا 8 تا 12 تکرار کافی است تا حدود 10 کالری بسوزانید.
 
22- به جای سالادی با سس پرچرب، می توانید از سوپ رقیق استفاده کنید تا علاوه بر احساس پری شکم، در هنگام وعده اصلی غذا کمتر بخورید. حدود 100 کالری کمتر به بدن تان می رسانید.
 
23- در هنگام صرف شام، همان طور که روی صندلی و پشت میز نشسته اید، پاهای خود را خم و راست و عضلات خود را منقبض کنید. اگر برای هر پا پنج بار تکرار کنید و چند ثانیه نگه دارید، حدود 10 کالری می سوزانید.
 
24- اگر می خواهید ماکارونی میل کنید، سعی کنید از ماکارونی سبوس دار استفاده کنید تا به جای حدود 60 گرم، از 45 گرم ازآن مصرف کنید. با این کار حدود 50 کالری کمتر به بدن می رسد.
 
25- حدود 2 دقیقه بالا و پایین رفتن از پله ها به مدت 5روز در هفته معادل 20 دقیقه پیاده روی است و در یک هفته، حدود 100 تا 140 کالری می سوزانید.
 
26- وسوسه غذا خوردن را با مصرف میوه خاموش کنید و مصرف میوه های تازه برای خاموش کردن وسوسه خوردن غذاهای پرچرب و سنگین، موجب کاهش 175 کالری مصرفی روزانه می شود.
 
27- هنگام غروب که با خانواده خود نشسته اید، پاهای خود را صاف نگه دارید و دو دست خود را به هم قلاب کنید و بالای سر ببرید و ستون مهره ای خود را به طرف بالا به حالت کشش درآورید و هم زمان نفس عمیق بکشید و 20 ثانیه آن را نگه دارید. سعی کنید بازدم را طولانی تر از دم کنید. هر بار 5 کالری می سوزانید.
 
28- همیشه کنترل تلویزیون و ضبط صوت را دورتر از خود بگذارید و هر بار که پیام بازرگانی پخش می شود، بلند شوید، آن را بردارید و صدای آن را قطع کنید و تا زمانی که ادامه برنامه مورد علاقه تان مجدداً پخش شود، می توانید از ورزش تقویت عضلات شکم (درازنشست) استفاده کنید. با این کار، 24 کالری می سوزانید.
 
29- قبل از اینکه خمیده شوید، باید این ورزش را انجام دهید. روی زمین دراز بکشید و پای تان را روی لبه تخت یا صندلی بگذارید و ناحیه لگن خود را از زمین بلند کنید. با این کار علاوه بر تقویت ستون مهره ای و پشت ران، در صورت تکرار 10 تا12 مرتبه و 5 ثانیه توقف، حدود 10 کالری می سوزانید.
 
30- هنگام سفارش پیتزا، پنیرآن را نصف در نظر بگیرید یا بدون پنیر سفارش دهید و به جای آن از پنیر پارمیزان استفاده کنید. 100 کالری کمتر به شما می رسد.
 
غذای روزانه مانکن ها
بعضی از مانکن ها در روز فقط یک سیب می خورند!

موسسین نمایش سالانه فشن درجه یک اسپانیا ، پنج نفر از 69 مدل فشن را به دلیل لاغری بسیار زیاد آنها، برای ظاهر شدن درنمایش امسال نپذیرفتند. این تصمیم براساس قانون جلوگیری از نمایش مدل های زنی که کسری وزن دارند، انجام شد.

این نمایش سالانه، معروف به پاسارلا سیبلز، تصمیم گرفت تا به زنانی که نسبت وزن به قد آنها زیر هجده است، اجازه شرکت در نمایش فشن را ندهد.

دکتر سوزان مونرئو که به همراه دو پزشک دیگر مسول ارزیابی مدلها بود، گفت که یکی از مدل هایی که رد شده است، تنها به نسبت 16 رسیده بود، تقریبا 1.75 متر قد با وزنی کمتر از 110 پوند(تقریبا 49 کیلوگرم). او گفت این نسبت، نشان دهنده لاغری بسیار زیاد است.

لئونر پرز پیتا، مدیر و کارگردان این نمایش گفت، سه نفر از این پنج مدل اسپانیایی نبودند. این پنج مدل از نمایش فشن نیویورک آمده بودند و دو نفر از آنها قبل از آنکه برای ارزیابی به مادرید پرواز کنند، در بیست و پنج نمایش فشن شرکت کرده بودند. او گفت هدف نمایش فشن مادرید، انتقال و رساندن پیام” سلامتی و زیبایی” است.

پرز پیتا افزود:« در اینجا پانصد نفر این مدل ها را خواهند دید، اما از طریق تلویزیون حدود شش میلیون نفر آنها را می بینند، و یک دختر جوان ممکن است فکر کند که این لاغر بودن بی اندازه مشخصه و تعریفی از زیبایی است، و درنتیجه از آن تقلید کند.»
 
راکول برل، مدلی که در این ارزیابی پذیرفته شده بود، با ضوابطی که اعمال شده بود موافق بود. او گفت:«مدل های بینهایت لاغر برای جامعه مناسب نیستند و با واقعیت مطابت ندارند.» او همچنین اضافه کرد که مدل هایی را می شناسد که هنگامی که مشغول به کار هستند، در روز تنها یک سیب می خورند!

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی