رژیم بندانگشتی

رژیم بندانگشتی

هر روز که می گذرد با این رویه زندگی که در پیش گرفتیم، عریض تر می شویم. آمارها نشان می دهد از هر سه زن یک نفر برای لاغری تلاش می کند. در ایالات متحده بیش از ۶۰ درصد افراد اضافه وزن دارند و جالب است که کمترین تلاشی برای لاغر شدن نمی کنند و همچنان رژیم پرکربوهیدرات شان را حفظ کرده اند.
برای کم کردن دور کمر و کاهش سایز نیاز به ورزش های سخت و نخوردن های طولانی نیست. اگر بتوانید کالری دریافتی را به حداقل برسانید با انجام روزانه نیم تا یک ساعت ورزش سبک هم می توانید به وزن دلخواه برسید.
قدم اول برای لاغر شدن، آشنایی با میزان کالری مواد غذایی است که بیش از همه در رژیم غذایی تان استفاده می کنید.برای شروع، کالری دریافتی را به ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ برسانید. شاید تا به حال نمی دانستید که سی گرم پنیر در حدود سه برابر یک تخم مرغ سفت کالری دارد. یا کره ای که صبح ها روی نان می مالید از خود نان کالری اش بیشتر است.
اگر درباره تعداد کالری های مواد غذایی اطلاعات دقیقی ندارید هر چه زودتر یک جدول کالری برای خود تهیه کنید و با دقت آن را حفظ کنید.خیلی از مردم هستندکه مثلاً برای آغاز یک رژیم، قندوشکر را از چای یا قهوه خود حذف می کنند ولی این کار در صورتی در کاهش وزن شما موثر است که اهل چای و قهوه زیاد باشید.
همیشه بهتر است میزان وعده های غذایی را کاهش دهید تا اینکه خوراکی کوچکی که مورد علاقه تان است و از لحاظ غذایی اهمیت ندارد از برنامه غذایی حذف کنید چون به این ترتیب احساس خواهید کرد که از غذاهایی که دوست دارید، محروم نیستید و امکان اینکه با پشتکار رژیم را دنبال کنید خیلی بیشتر است. حتماً در دفتری تمام خوراکی هایی که در روز می خورید بنویسید. هر روز تمام کالری ها را جمع بزنید و بعد ببینید که از چه راهی می توانید از مقدار کالری ها بکاهید. در اینجا به برخی از غذاهایی که در سفره غذایی ما ایرانی ها دیده می شود و میزان کالری آن ها اشاره می کنیم:
اگر عادت دارید که در قهوه خود شیر و شکر بریزید، سعی کنید هر دو یا یکی از آن ها را حذف کنید. اگر روی برش نان مقدار زیادی کره می مالید، مقدار کره را به حداقل برسانید.خیار، کلم سفید رنده شده، کاهو، تربچه، هویج، ساقه کرفس، گریپ فروت، طالبی، کدو، هلو، هندوانه و لوبیاسبز، به مقدار خیلی کم کالری دارند، در موقع گرسنگی هر اندازه که بخواهید می توانید از آنها بخورید و رژیم غذایی خود را بر هم نزنید.
یک عدد پرتقال، یک قطعه کوچک سیب یا موز، یک لیوان ماست کم چرب، یک برش نان گندم سیاه با یک تخم مرغ سفت یا نیم بند، یک عدد سوسیس، یک لیوان ماست مخلوط با میوه و یا یک برش باریک کیک از دیگر خوراکی های پیشنهادی برای کاهش وزن به شمار می رود.
● به ده نکته برای جلوگیری از پرخوری توجه کنید.
۱) وقتی که گرسنه هستید برای خرید به فروشگاه مواد غذایی نروید.
۲) دندان های خود را مسواک بزنید. اینگونه میل خوردن به غذا تا حد زیادی در شما کاهش می‌یابد.
۳) یک تنگ پر آب بخورید. آب را درون لیوان ریخته و آهسته بخورید و تصور کنید شربت و آشامیدنی مورد علاقه تان است.
۴) زمانی که احساس گرسنگی می کنید، برای پیاده روی به پارک بروید یا خود را مشغول تماشای فیلم یا خواندن کتاب کنید. اگر به سینما می روید، پول اضافی برای خرید خوراکی با خود نبرید.
۵) آدامس بخورید.
۶) یک مقاله یا داستان جالب پیدا کنید و بخوانید.
۷) زمانی که هوس خوردن خوراکی می کنید، حمام کنید، موهایتان را بشویید. روی صورتتان ماسک بگذارید و یا ناخن هایتان را مانیکور کنید.
۸) تصمیم بگیرید که سر ساعت معین غذا بخورید و سعی کنید درست همان موقع بخورید ممکن است تا آن ساعت برسد شما میل به غذا نداشته باشید.
۹) قبل از خواب کمی لیموی تازه در آب داغ بچکانید و بنوشید.
۱۰) در جست وجوی رژیم های تازه که قادرند در مدت کوتاهی چندین کیلو از وزن تان بکاهند نباشید. رژیم های خیلی سخت و کشنده ممکن است که زود از وزن بکاهد ولی در عوض در مدت کوتاهی خسته شده و به رژیم قبلی خود باز می گردید.
شمردن کالری و محدود کردن مقدار انرژی، سوخت وارده به بدن را نیز محدود می کند. یک راه دیگر کم کردن وزن، اضافه کردن مقدار سوخت بدن از طریق حرکات بدنی است. البته ورزش به تنهایی کافی نیست و باید آن را با یک رژیم کم کالری توام کرد.در این صورت بدون هیچ گونه تردید دارای بدن محکم و تندرستی خواهید شد. اگر بتوانید ورزش و رژیم را توام کنید تغییر قابل توجهی در بدن و سلامتی خود احساس خواهید کرد.
پیاده روی و دوچرخه سواری سریع و آهسته به ترتیب ۱۶۸، ۴۸۰ و ۱۹۲ کیلوکالری درساعت می سوزاند. با انجام ورزش هایی نظیر شنا، دوچرخه سواری، تنیس و پیاده روی و احتساب کالری مورد نیاز بدن می توانید مطمئن باشید که به وزن دلخواه خواهید رسید.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی