تاثیرات یوگا بر سیستم اسکلتی-عضلانی بدن

یوگا

تحریک استخوان سازی و پیشگیری از پوکی استخوان  با آساناهایی که وزن بدن در آنها تحمل می شود. افزایش فضای بین مهره ای و کاهش فشار وارده به دیسکهای بین مهره ای با انجام حرکات کششی که سبب کاهش درد و تسریع روند بهبودی در مبتلایان به فتق دیسک می شود. ایجاد امتداد صحیح استخوانها باز کردن مفاصل و افزایش انعطاف پذیری بدن رها سازی تنش و سفتی عضلات تقویت عضلات به کار گیری وضعیتهای صحیح ایستادن-نشستن-خوابیدن-برخاستن که سبب کاهش دردهای ناشی از انقباضات نا به جا می شود و فشار اضافی ناشی از وضعیتهای غلط بدنی را از روی ستون فقرات بر می دارد و سبب بهبود دردهای عضلانی و اسکلتی مانند کمردرد-زانودرد وگردن درد می شود. افزایش خونرسانی به بافتها و رباطهای اطراف مفاصل پیشگیری و کنترل چاقی که یکی از عوامل مستعد کننده ی کمردرد و زانودرد می باشد.

مدیریت استرس :یکی از پاسخهای اصلی بدن ما به استرس مزمن ایجاد اسپاسم عضلانی می باشد.یوگا با آموزش تکنیکهای صحیح مدیریت استرس و روشهای تن آرامی عمیق در پیشگیری و درمان این نوع اسپاسم نقش به سزایی دارد. تمرینات تنفسی یوگا اگر بطور منظم انجام پذیرد ظرفیت ریه ها را افزایش می دهد .تنفسهای عمیق سبب می شوند میزان دی اکسید کربن و متعاقبا اسیدیته خون کاهش یابد که در نتیجه صدمات بافتی کمتری اتفاق می افتد و میزان آرتریت و خستگی عضلانی وسردرد کاهش می یابد.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.