این اشتباهات را در زمان استفاده از پروتئین انجام ندهید

پروتئین

پروتئین یک بخش ضروری از مصرف مواد غذایی است، اطمینان حاصل کنید که همیشه  از پروتئین در هر وعده استفاده کنید.پروتئین ها از   از مواد اصلی بدن انسان هستند  هر سلول در بدن انسان حاوی پروتئین است. ساختار اساسی  پروتئین زنجیره ای از اسیدهای آمینه است.

پروتئین، کلید داشتن بدنی قوی‌تر، باریک‌تر و سالم‌تر است. اما فقط به شرطی که آن را درست مصرف کنید! متاسفانه اکثر ما اینکار را انجام نمی‌دهیم. ما با متخصص تغذیه رانیا باتاینه، در مورد رایج‌ترین اشتباهاتی که ورزشکاران در مصرف پروتئین مرتکب می‌شوند، صحبت کردیم. چه تعدادی از آنها مانع پیشرفت شما می‌شوند؟
همراه نکردن پروتئین بعد از تمرین، با کربوهیدرات

باتاینه می‌گوید: ورزش، بخصوص تمرینات شدید یا تمرینات قدرتی، فیبرهای عضلانی را می‌شکنند. یک برنامه‌ی تغذیه‌ای و ترمیم مناسب به ساخت پشتیبان فیبرهای عضلانی کمک می‌کند تا شما را سالم‌تر و قوی‌تر کند.

در حالیکه اسیدهای آمینه پروتئین برای کمک به ترمیم ماهیچه‌های شما بلافاصله بعد از یک تمرین سخت، ضروری‌اند، کربوهیدرات‌ها به انتقال آن اسیدهای آمینه به سلول‌های بدن شما بمنظور رشد عضلانی، کمک می‌کنند.

به همین دلیل است که شیر کاکائوی کم چرب از نوشیدنی‌های محبوب ورزشکاران برای پس از ورزش است. این نوشیدنی، ترکیب ایده‌آلی از کربوهیدرات و پروتئین دارد (کربوهیدرات آن، حدود سه برابر پروتئینش است).
مصرف نکردن پروتئین با هر وعده و میان وعده

اگر مانند اکثر مردم باشید، پس بخش عمده‌ی پروتئینتان را در شب مصرف می‌کنید. شما برای صبحانه، جو دوسر می‌خورید، برای ناهار، یک سالاد، و برای شام یک تکه‌ی بزرگ گوشت. احتمالا با این روش عضلاتتان صدمه نمی‌بینند، اما مطمئنا میزان انرژی و دور کمر شما، تحت تاثیر این مساله قرار خواهد گرفت.

پروتئین، چیزی است که قند خون شما را در طول روز ثابت نگه می‌دارد، حس سیری را افزایش می‌دهد و از رخوت و بیحالی بعدازظهر جلوگیری می‌کند. سعی کنید که در هر وعده، ۲۰ تا ۳۰ گرم پروتئین مصرف کنید.
فکر می‌کنید که باید در هر وعده، از پروتئین کامل استفاده کنید

بخش عمده‌ای از پروتئین‌های گیاهی، فاقد یکی از ۹ اسید آمینه‌ی ضروری هستند، به همین دلیل به آنها پروتئین‌های ناقص می‌گویند. بنابراین خیلی‌ها برای کامل کردن هر وعده‌ی غذایی‌شان، در هر وعده چند پروتئین ناقص را با هم مصرف میکنند. همانطور که هر گیاهخواری به شما خواهد گفت، اینکار سخت و خسته کننده است.

باتاینه نیز به شما خواهد گفت که غیر ضروری است. او می‌گوید: اگر برای دریافت کالری توصیه شده روزانه، مقدار کافی از مواد گیاهی مصرف می‌کنید و از منابع متنوعی در طول روز استفاده می‌نمایید، پس پروتئین کافی و اسیدهای امینه مختلف را نیز دریافت خواهید کرد.
هر روز از منابع یکسانی پروتئین مصرف می‌کنید

در حالیکه شما به پروتئین‌های کامل در هر وعده‌ی غذایی نیاز ندارید، اما باتاینه می‌گوید که باید از رژیم غذایی‌تان، تمام ۹ اسید آمینه‌ی ضروری را دریافت کنید. بعلاوه، هر منبع پروتئین علاوه بر پروتئین، دارای ترکیبات مختلفی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها می‌باشد. بنابراین شما برای دستیابی به سلامتی، کاهش وزن و تناسب اندام مطلوب، به یک مجموعه از انواع غذاها نیاز دارید.
تکیه کردن به شیک‌ها و بارها بعنوان منبع پروتئین

مصرف آن‌ها بسیار راحت است، اما شیک‌های پروتئین، اسموتی‌ها، و بارهایی که در فروشگاه‌ها موجودند، اغلب سرشار از قند هستند و بسیاری از آن‌ها، پروتئین زیادی ندارند. باتاینه می‌گوید: بعضی از آنها تقریبا هیچ برتری نسبت به آبنبات ندارند!

بعلاوه، اغلب آن‌ها با موادی پر شده‌اند که حتی تلفظشان هم سخت است، و برای سر در آوردن از آنها، باید مدرک شیمی داشته باشید. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که هر زمانی که ممکن است، از مواد غذایی واقعی استفاده کنید.

بعنوان مثال، مصرف آجیل، دانه‌ها، ماست یونانی یک نفره، پنیر رشته‌ای و تخم مرغ پخته شده‌ی سفت، براحتی شکلات‌های پروتئینی می‌باشد و همه‌ی آنها حاوی پروتئین طبیعی به همراه مقدار زیادی مواد مغذی مفید هستند

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی