از صبح درمانی تا صبحانه درمانی برای طرفداران تناسب اندام

تناسب اندام

شاید میان‌تیترهایی كه در این صفحه می‌بینید، دارند با شما شوخی می‌كنند ولی حقیقت با هیچ‌كس شوخی ندارد. حقیقت این است كه همین توصیه‌های ساده‌- و حتی شاید در نگاه اول، خنده‌دار- پلی هستند به سوی تناسب‌اندام شما. می‌گویید نه؟ بخوانید و امتحان كنید!
● قدم‌درمانی
دویدن و یا قدم‌زدن سریع در آب، نوعی فعالیت كششی عضلانی است كه می‌تواند باعث سوختن ۱۷ كالری در دقیقه شود. آب ۱۲ تا ۱۵ بار مقاوم‌تر از هواست و این كار باعث از دست‌رفتن اضافه وزن خواهد شد.
● وقت‌درمانی
وقت تلف نكنید. تنبلی، كندی و یكنواختی باعث باختن مسابقه می‌شود. بعد از اینكه كمی خود را گرم كردید، با همه توان و هرچه سریع‌تر ورزش را شروع كنید. دوچرخه‌سوارانی كه با تمام قدرت و در نیم ساعت اول سریع‌تر پدال می‌زنند و در نیم ساعت دوم، آرام‌تر پدال می‌زنند، ۱۰ درصد بیشتر از آنهایی كه پدال‌زدن را كند‌تر شروع می‌كنند، كالری می‌سوزانند.
● گرم‌درمانی
یك گردش كوتاه با دوچرخه، درجازدن و یا كم‌ راه‌رفتن باعث افزایش تعداد ضربان قلب می‌شود و عضلات و تاندون‌ها را گرم می‌كند. این كار باعث به جریان افتادن مایعات در مفاصل می‌شود و خاصیت كششی عضلات را هم افزایش می‌دهد. در این صورت اگر بتوانید وزنه‌های سنگین را راحت‌تر و در مدت طولانی‌تری بلند كنید، كالری بیشتری از دست می‌دهید.
● موسیقی‌درمانی
سعی كنید نرمش‌ها و ورزش‌های جدید را همراه با موسیقی انجام دهید. هنگام انجام ورزش‌های جدید به‌دلیل عدم آشنایی بدن با این حركات، با دقت بیشتری به انجام این ورزش‌ها می‌پردازید. این كار باعث هماهنگی عضلات گروهی شده و بدن سخت‌تر برای انجام آنها تلاش می‌كند.
● موزدرمانی
قبل از شروع ورزش‌كردن یك موز بخورید. خوردن موز به شما كمك می‌كند تا بتوانید بیشتر و مدت ‌طولانی‌تری ورزش كنید. می‌توانید سخت ورزش كنید و با این كار كالری بیشتری بسوزانید.
● شن‌درمانی
با راه‌رفتن و دویدن در ساحل و بر روی شن ۲۰ تا ۵۰ درصد بیشتر از وقتی كه روی سطوح صاف راه می‌روید، می‌توانید كالری بسوزانید.
● قوزدرمانی
قوزكردن نه تنها باعث بدشكلی بدن می‌شود، بلكه ورزش‌كردن با حالت خمیدگی باعث می‌شود نتوانید از اثرات مفید ورزش بهره‌مند شوید. ستون فقرات از كمر شما محافظت می‌كند، كمرتان را راست نگهدارید. دست‌تان را هنگام گرفتن تردمیل صاف بگیرید تا عضلات بازو كاملا كشیده شود.
● بازودرمانی
هنگام ورزش‌هایی كه فقط پاهایتان درگیر است، سعی كنید بازوهایتان را نیز حركت دهید. استفاده از اندام‌های بالایی و پایینی و درگیرشدن آنها هنگام ورزش باعث سوختن كالری بیشتری می‌شود.زمانی كه دقت كافی برای ورزش كردن ندارید، سعی كنید در همان زمان كوتاه فعالیت‌هایی را انجام دهید كه تمام بدن در آن شركت كند. شنا، قایق‌رانی، اسكی و حتی پیاده‌روی باعث تحرك همه بدن می‌شود.
● تمركزدرمانی
هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی روی عضلات بدن متمركز شوید زیرا هنگام تمركز روی عضلات شكم، ران‌ها و بازوها، قدرت‌تان بیشتر می‌شود و با شدت بیشتری ورزش می‌كنید، در این صورت كالری بیشتری نیز از دست می‌دهید.
● صبح‌درمانی
افرادی كه صبح‌ها و مدت‌ زمان بیشتری ورزش می‌كنند، دارای متابولیسم بالاتری هستند و كالری بیشتری می‌سوزانند.
● حرف‌درمانی
وقتی در حال پیاده‌‌روی هستید، صحبت كنید. در صورتی كه برای ۱۰ دقیقه این كار را بكنید، و این كار را ۳ بار در روز تكرار كنید، ۱۰۰ كالری در ماه می‌سوزانید.
● سالاد درمانی
قبل از آغاز خوردن وعده‌های غذایی، سالاد و سبزیجات بخورید، این باعث كاهش حجم معده‌ و كم‌تر غذاخوردن می‌شود. در این صورت ۱۰ درصد كمتر در هر وعده كالری دریافت خواهید كرد.
● خشكباردرمانی
دانشمندان دانشگاه هاروارد معتقدند، یك مشت كامل خشكبار (شامل گردو، بادام و پسته و…) در روز باعث از دست دادن وزن در افرادی می‌شود كه دارای رژیم غذایی بدون چربی هستند.
● راه‌درمانی
در صورتی كه هنگام كار مجبورید، مدام بنشینید، می‌توانید به‌مدت چند دقیقه از صندلی بلند شده و حركت بشین و پاشو را انجام دهید. به‌طور متوسط هر فرد با نشستن ۱۰۰ كالری و با بلند‌شدن ۱۴۰ كالری در ساعت می‌سوزاند.
● خواب‌درمانی
خواب ناكافی باعث افزایش هورمون استرس در بدن می‌شود و افزایش هورمون استرس منجر به پرخوری و عادات بدغذایی می‌شود. خواب كم باعث عدم سوختن كربوهیدرات و چربی در بدنتان می‌شود.
● پروتئین‌درمانی
مصرف بیشتر پروتئین و كربوهیدرات كم باعث می‌شود، عضلات بدن شما قوی‌تر شده واز شل‌شدن آن جلوگیری شود. پروتئین در گوشت ماهی، مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات وجود دارد و بافت عضلانی شما را حفظ می‌كند.
● لبنیات‌درمانی
یك تكه پنیر و یا یك فنجان شیر و یا ماست به بهتر شدن سوخت و ساز بدن كمك می‌كند. هنگامی كه فردی در رژیم غذایی خود ۳ بار در روز ماست می‌خورد، ۵۰۰ كالری روزانه از دست می‌دهد و در طی ۱۲ هفته، ۶/۵ كیلوگرم وزن كم می‌كند.
● سیب‌درمانی
با انجام ورزش منظم و یك رژیم غذایی سالم و متعادل و خوردن یك سیب قبل از شام می‌توان در عرض ۳ ماه، /۵‌۸ كیلوگرم وزن كم كرد.
● كودك‌درمانی
بازی‌كردن با كودكان و دویدن همراه آنها و انجام فعالیت‌های جسمی می‌تواند باعث سوزاندن كالری در بدن شما شود. در هر ۲۰ دقیقه فعالیت، حدود ۱۲۰ كالری از دست خواهید داد.
هنگام تعویض كانال تلویزیون به جای استفاده از كنترل تلویزیون از راه دور، برخاسته و مستقیما از تلویزیون كانال آن را عوض كنید.
● صبحانه‌درمانی
دانشمندان دانشگاه‌ هاروارد معتقدند، خوردن صبحانه هر روز شانس چاقی و اضافه وزن و بیماری دیابت را ۳۵ تا ۵۰ درصد كم می‌كند.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی