5 افسانه در مورد بهترین زمان خوردن میوه (قسمت اول)

میوه

متاسفانه، بسیاری از اطلاعات غلط در مورد تغذیه در اینترنت وجود دارد . یک موضوع مشترک در مورد بهترین زمان خوردن میوه است. ادعاهایی در مورد زمان و چگونگی مصرف میوه وجود دارد.

تصور غلط 1: همیشه میوه را با معده خالی بخورید.
این یکی از شایع ترین افسانه ها در مورد میوه خوردن است. که از طریق یک وب سایت و ایمیل های زنجیره ای محبوبیت یافته است، و به نظر می رسد از یک آشپز در سنگاپور سرچشمه گرفته باشد.
این افسانه ادعا می کند که خوردن میوه با غذا هضم غذا را کند می کند و زمان ماندگاری غذا در معده را بیشتر می کند و باعث تخمیر و یا فاسد ان در معده می شود. این افسانه همچنین ادعا می کند که خوردن میوه با غذا باعث تولید گاز، ناراحتی و طیف وسیعی از دیگر علائم نامربوط می گردد.
این قسمت که فیبر موجود در میوه می تواند سرعت عبور مواد غذایی از معده را اهسته کند، درست است اما بقیه این افسانه نادرست است.
یک مطالعه نشان داد در افراد سالم، فیبر زمان تخلیه معده را از متوسط 72 دقیقه به 86 دقیقه رساند تا نیمی از محتویات معده خالی شود.
در حالی که این تغییر در سرعت تخلیه، مهم است، اما به هیچ وجه باعث فساد مواد غذایی در معده نمی شود.
علاوه بر این، کاهش تخلیه معده شما چیز خوبی است. و این موضوع می تواند به شما کمک کند تا احساس سیری بیشتری داشته باشید و در دراز مدت کالری کمتری مصرف کنید.
اما حتی اگر میوه به طور قابل توجهی بیشتر از معمول سبب بیشتر ماندن غذا در معده خود شود، اما معده به گونه ای خاص طراحی شده تا از رشد باکتری هایی که باعث تخمیر و پوسیدگی میشوند جلوگیری کند.
هنگامی که مواد غذایی به معده می رسند، این مواد با اسید معده، که دارای pH بسیار پایین در حدود یک یا دو است مخلوط می شوند و محتویات معده اسیدی می شوند به طوری که میکروارگانیسم ها نمی تواند در آنجا رشد کند.
این بخش از هضم به این دلیل اتفاق می افتد که تا حدودی به از بین بردن باکتری های مواد غذایی و جلوگیری از رشد میکروبی کمک کند.
همچنین هیچ پشتوانه ی علمی در مورد اینکه خوردن میوه با معده خالی می تواند علائم مانند خستگی، طول عمر و یا حلقه های تیره زیر چشم را تحت تاثیر قرار بدهد وجود ندارد.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.