۶ ماده تشکیل دهنده سالاد برای کمک به کاهش وزن

سالاد

آیا تابحال فکر کرده‌اید که چرا مصرف مقدار زیادی سالاد، همیشه به شما کمک نمی‌کند که وزن کم کنید؟ با وجود افزودنی‌های سالاد که خودشان جانشین یک وعده‌ی غذایی می‌شوند، سالادها دیگر ربطی به کاهش وزن نخواهند داشت. در واقع بسیاری از مواد افزودنی معمول، مقدار زیادی پروتئین خالص، کربوهیدرات‌های پیچیده، و چربی‌های اشباع نشده‌ای که شما برای کاهش وزن به آنها نیاز دارید و در عین حال انرژی شما را حفظ کرده و جلوی هوس‌های غذایی را می‌گیرند، در اختیار شما قرار نمی‌دهند!

اما با مواد تشکیل دهنده‌ی درست، سالاد می‌تواند یک راه خوشمزه و بسیار سیر کننده برای دریافت تمام مواد مغذی مورد نیاز شما، و در عین حال کمکی به کاهش وزن شما باشد. این ۶ ایده‌ی خوشمزه، سالم، و رژیمی که از بریتنی کوهن متخصص تغذیه و دارای مدرک RD می‌باشد را بررسی کنید.

شاهدانه
کوهن می‌گوید: این دانه‌های محبوب، یک منبع بسیار خوب از پروتئین سیر کننده، اسیدهای چرب امگا ۳ و فیبر هستند. همچنین از آنجایی که کمی‌شیرینند، هوس شیرینی شما را بدون قند افزوده برطرف می‌کنند. شما می‌توانید یک قاشق غذاخوری دانه‌ی شاهدانه را به سالادتان اضافه کنید که فقط ۴۰کالری دارد.

آووکادو
کوهن می‌گوید که نصف یک آووکادو (۱۶۰ کالری) سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی و چربی‌های مفید برای قلب است. بعلاوه، این میوه بسیار چرب و لطیف است، بنابراین می‌توان بعنوان سس از آن استفاده کرد. از این رو می‌توانید به اندازه‌ی کالری‌هایی که معمولا از سس رنچ ایتالیایی، یا حتی روغن و سرکه دریافت می‌کنید (در حدود ۱۰۰کالری یا بیشتر) از کالری سالادتان کم کنید.

سرکه سیب
استفاده از فقط ۲ قاشق غذاخوری سرکه‌ی سیب بعنوان بخشی از سس سالاد شما می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. کوهن می‌گوید: سرکه سیب می‌تواند اشتهای شما را سرکوب کند، متابولیسم را افزایش داده و احتباس آب و نفخ را کاهش دهد. سرکه‌ی سیب در هر قاشق غذاخوری فقط ۵ کالری دارد، بنابراین مطمئنا هیچ آسیبی به شما نمی‌رساند.

فلفل‌های تند
احتمالا شنیده‌اید که کپسایسین در فلفل کایان، جالاپنو و انواع دیگر فلفل‌های تند می‌تواند سوخت و ساز بدن را افزایش داده و باعث شود که احساس سیری بیشتری کنید. آنها معمولا بعنوان جزء اصلی سالاد در نظر گرفته نمی‌شوند، اما اگر چیزهای تند را دوست دارید، کوهن پیشنهاد می‌کند که برای تقویت کاسه‌ی سالادتان، مقدار کمی‌ فلفل به آن اضافه کنید.

رازیانه
کوهن می‌گوید که این سبزی پیازدار، طعمی‌ قوی شبیه شیرین بیان دارد که ذائقه‌ی شما را راضی می‌کند. بعلاوه رازیانه دارای خواص ضد میکروبی است که حتی ممکن است نفخ را کاهش دهد.

بادام درختی
بادام، یک ابر غذاست. و دلیلش هم این است که این آجیل دارای پروتئین و چربی سالم است. بنابراین شما پر انرژی و سیر خواهید بود و کمتر هوس خوردن میان وعده می‌کنید. اگر سالادتان را در خانه آماده می‌کنید، بادام‌ها را چند دقیقه در تابه برشته کنید تا عطر و طعمشان بیشتر شود. یک مشت بادام (حدود ۲۰عدد)حدود ۱۳۰کالری دارد.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.