یک ساعت خواب کمتر انسان را چاق می کند

خواب

 نتایج مطالعه محققان آمریکایی نشان می دهد که کم کردن حتی یک ساعت خواب در شب سبب چاقی افراد می شود

به گزارش ایرنا از هلث، در این مطالعه محققان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، عادات خواب 342 نوجوان را مورد تجزیه و تحلیل کردند.این افراد بطور متوسط حدود هفت ساعت در شب می خوابیدند.

این مطالعه نشان می دهد، زمانی که ساعت خواب این نوجوانان یک ساعت کمتر می شد آنها بطور متوسط 201 کالری بیشتر در روز مصرف می کردند که با مصرف یک نان شیرنی یا دو اسکوپ بستنی شکلاتی برابر است.

این مطالعه همچنین نشان می دهد،نوجوانانی که یک ساعت کمتر می خوابیدند 6 گرم چربی بیشتر مصرف می کردند که با یک قاشق چایخوری کره و مصرف 32 گرم کربوهیدرات بیشتر در روز بعد ارتباط داشت.

این مطالعه نشان می دهد که تغییر عادت خواب می تواند از نیم تا چند کیلوگرم به وزن انسان اضافه کند.

پیش از این مطالعات نشان داده بود، نوجوانانی که به اندازه کافی نمی خوابند در معرض خطر افزایش وزن قرار دارند.

محققان می گویند:نوجوانانی که کمتر می خوابند در روز بعد بیشتر به زندگی نشسته روی می آورند و تنقلات بیشتری در مقابل تلویزیون مصرف می کنند.

به گفته آنها، دلیل احتمالی دیگر این است که تغییر در الگوهای خواب سبب تغییر در توازن هورمونی نوجوانان شده و آنها را به مصرف غذای بیشتر ترغیب می کند.

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رسانه های اجتماعی

اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.