یوگا برای مردان مبتلا به سرطان پروستات مفید است

یوگا مردان

یوگا تمرین ذهن و بدن است که شامل ترکیبی از حالت بدنی، تکنیک های تنفس و مدیتیشن و تمدد اعصاب است. تعدادی از مطالعات مزایای سلامت بالقوه یوگا را مورد ستایش قرار دادند. سال گذشته، اخبار پزشکی گزارش داد که یک مطالعه نشان داد یوگا کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان پستان را بهبود بخشید و در مطالعه ای دیگر یوگا علائم آرتروز را کاهش داد.

در حال حاضر، دکتر واپی والا  و تیم او مزایای قابل توجهی برای مردان مبتلا به سرطان پروستات از یوگا ارائه دادند. پس از سرطان پوست، سرطان پروستات شایع ترین سرطان در میان مردان آمریکایی است. در حالی که پرتو درمانی می تواند یک گزینه درمانی موثر برای مردان مبتلا به سرطان پروستات باشد، ولی عوارض جانبی آن ممکن است کیفیت زندگی بیمار را مختل کند. به عنوان مثال، برآورد شده است که حدود 60-90٪ از مردان تحت درمان دچارخستگی، 21-85٪ دچار اختلال نعوظ  و 24٪ تجربه بی اختیاری ادرار را نشان دادند. 68 نفر مبتلا به سرطان پروستات که 6-9 هفته تحت اشعه درمانی بودند وارد مطالعه شدند، از این تعداد، 45 مورد قبول کردند که  در طول درمان خود 75 دقیقه و دو بار در هفته یوگا انجام دهند. 18 نفر از شرکت کنندگان اوایل به علت درگیری اجتناب ناپذیر بین کلاس های یوگا و پرتودرمانی از مطالعه کناره گیری کردند. محققان دریافتند که در طول دوره پرتو درمانی و جلسات یوگا، کیفیت زندگی بیماران حفظ شده بود و شدت خستگی نیز بهبود یافته بود، در حالی که اختلال نعوظ و بی اختیاری ادرار ثابت مانده بود. ولی مطالعات قبلی نشان داده اند یوگا ممکن است عضلات کف لگن را تقویت و جریان خون را افزایش دهد، که باعث کاهش اختلال در نعوظ و بی اختیاری ادرار شود.

امتیاز دهید
بیشتر بخوانید:  حقایقی مرگبار درباره شکر که باید بدانید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.