کمبود ویتامین ها موجب کم پشت شدن موها می شود

مو

 کم پشت شدن موها یکی از مهمترین دلایل نگرانی افراد بخصوص خانم ها در سنین بالا می باشد.این استرس گاهی موجب کاهش اعتماد به نفس و حتی در برخی موارد افسردگی خانم ها می شود.

کم پشت شدن موها می تواند دلایل متعددی داشته باشد.برخی از دلایل مهم این اتفاق را با هم مرور می کنیم:

استفاده زیاد از رنگ موهای شیمیایی  متفرقه و به خصوص دکلره و بی رنگ کردن موها باعث ضعیف شدن، شکنندگی و به مرور نازک شدن و کم پشت شدن آنها می شود.هر چند وقت یکبار به موها استراحت بدهید.

– فر کردن،صاف کردن و زیاده روی در استفاده از محصولات متعدد حالت دهنده به ویژه زمانی که مدت طولانی روی سر بمانند می توانند موجب آسیب دین موها شوند.

– کمبود ویتامین ها و مواد مورد نیاز برای رشد و سلامت موها یکی دیگر از دلایل ضعیف شدن موها محسوب می شود.رژیم غذایی کاملا مغذی داشته باشید و درصورت نیاز حتما از مولتی ویتامین ها استفاده کنید.

– تغییرات هورمونی هم گاهی موجب ریزش مو و کم پشت شدن موها می شود.

– کشیدن زیاد موها هنگام بستن و آرایش موها می تواند به موها صدمه وارد کرده و حتی به مرور باعث خالی شدن کناره شقیقه ها شود.

برای تقویت و حفظ سلامت و زیبایی موها، پیشنهاد می کنیم هفته ای یکبار از روش تقویت مو  با روغن ها چه به صورت گرم و چه به صورت معمول موها را تقویت و احیا کنید.

برای افزایش گردش خون در پوست سر، سر را به پایین خم کرده و به آرامی موها را با نوک انگشتان ماساژ دهید.اینکار موجب تقویت موها خواهد شد.

در حمام، نرم کننده را به پوست سر نزنید، کمی نرم کننده را کف دست بریزید و فقط ساقه موها را نرم کننده بزنید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محاسبه توده بدنی

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.