چه موقع لازم است به متخصص پوست برویم؟

درمان پوست

اکنون برایتان توضیح می دهیم که در چه زمانی مراجعه به متخصص  پوست لازمست چند نشانه ای که اگر آن را در بدن خود دیدید لازمست که به متخصص پوست بروید.

اگر در آفتاب سوخته‌اید.
اگر تا به حال برای برنزه کردن به سالن زیبایی مراجعه کرده‌اید یا حتی به خاطر آفتاب گرفتن سوخته‌اید (حتی اگر سالها پیش بوده است)، باید هرچه زودتر به دکتر پوست مراجعه کنید. با اینکه همه باید برای چک کردن کردن خال‌های خود به دکتر مراجعه کنند، آن‌هایی که عاشق آفتاب هستند باید به طور خاص چک کنند تا چیز غیرطبیعی در حال رخ دادن نباشد. تشخیص به موقع نقاط سرطانی می‌تواند زندگی شما را نجات دهد.

اگر خارشی دارید که قطع نمی‌شود.
اگر جایی از بدنتان برای هفت روز یا بیشتر می‌خارد، دیگر وقتش است که سراغ یک متخصص بروید. (نکته: ممکن است این اتفاق در نتیجه یک واکنش آلرژیک به مواد دارویی باشد، پس هر زمان که شروع به مصرف دارویی جدید می‌کنید، حواستان جمع باشد)

جوش‌های شما از جایشان تکان نمی‌خورند.
خیلی غیر‌معمول نیست که در بیست یا سی سالگی هم آکنه و جوش داشته باشید، اما اگر محصولاتی که برای درمان این موارد استفاده می‌شوند را به کار بردید و در طی دو تا سه ماه موفقیت چندانی نداشتید، وقتش هست که به یک متخصص مراجعه کنید. متخصصین مسئله را بررسی می‌کنند تا مشخص شود مشکل شما به دلیل اختلالات هورمونی است یا داروهایی که مصرف می‌کنید. یک مشاوره جدی و کامل باید مشخص کند که چه چیز از داخل یا خارج بر پوست شما اثر گذاشته است.

پوستتان ناگهان از خورشید متنفر می‌شود.
اگر اخیرا نسبت به نور خورشید حساسیت بیشتری پیدا کرده‌اید (که همراه با دردهای عضلانی و خستگی مفرط است) برای آزمایش خون و بیوپسی به دکتر پوست مراجعه کنید.اینها نشانه lupus (بیماری پوستی که ایجاد زخم می‌کند) سیستماتیک است که نیاز به درمان دقیق دارد.

پوستتان لکه‌های قهوه‌ای دارد.
مِلاسما (یک واکنش هورمونی به رویارویی با تابش خورشید که باعث ایجاد لکه‌های تیره بر صورت، به طور معمول روی پیشانی و لب بالا می‌شود) یک مشکل آزاردهنده است که اکثر زنان باردار و آن‌هایی که از روش‌های ضدبارداری هورمونی استفاده می‌کنند با آن آشنا هستند. اگر بعد از دو هفته از استفاده درمان‌های رایج نتیجه‌ای نگرفتید به متخصص پوست مراجعه کنید. آن‌ها می‌توانند عوامل روشن‌کننده قوی‌تر، لایه‌بردار‌های شیمیایی، لیزر‌درمانی و ضد‌آفتاب‌هایی فراهم بیاورند که نتایج قابل ملاحظه‌تری حاصل کند.

پوستتان دچار قرمزی شدید شده است.
تغییرات بزرگ و دشوار زندگی (مانند از دست دادن شغل یا طلاق گرفتن) فقط از لحاظ احساسی سخت نیستند، بلکه از لحاظ جسمی هم آزارهایی ایجاد می‌کنند. ممکن است افراد دچار بیماری پسوریازیس شده باشند که برای درمانش بهترین راه این است که به متخصص مراجعه کنند. این بیماری اکثرا در بیست سالگی خودش را نشان می‌دهد و هم‌چنین ممکن است برمفاصل شما اثر بگذارد و باعث ایجاد آرتروز دردناک شود.

تشخیص‌های خودتان اشتباه هستند (همیشه)!
اگر شما مسائل آزاردهنده پوستی مانند پف زیر چشم، لکه‌های تیره، یا قرمزی‌های شدید را تجربه می‌کنید که به محصولات موجود در بازار جواب نمی‌دهند، بهتر است که از کمک متخصص استفاده کنید تا اینکه خودتان تشخیصی بدهید و به داروخانه مراجعه کنید. درمان‌ها و کارهای درون مطب مانند لیزر، لایه‌برداری و تزریق یک دنیا تفاوت ایجاد می‌کند که برای بهره بردن از آن‌ها باید به دیدن یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک بروید. لطفا برای یک تزریق ناقص و نادرست بوتاکس سراغ آرایشگر یا دندانپزشکی که در نزدیک خانه‌تان است نروید.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی