مزیت های ورزش کردن قبل از بچه دارشدن

ورزش

ورزش کردن یکی از بهترین و مهمترین گزینه ها برای آمادگی بارداری است و کسانی که ورزش می کنند سالم ترین دوران حاملگی و زایمان را پیش رو خواهند داشت!

فشار خون بالا در دوران بارداری باعث مرگ بسیاری از کودکان و مادران می‌شود. تنظیم فشار خون در دوران بارداری یکی از مواردی است که باید به آن توجه شود.

بر خلاف آنچه که عموم فکر می‌کنند، انجام ورزش منظم قبل و حین بارداری تاثیرات مفیدی بر کاهش بالا رفتن فشار خون دارد. این نتایج تحقیقات پروفسور جف لیگبرت است که در مجله انجمن آمریکا “قلب” به چاپ رسیده است.

تحقیقات در این زمینه بر روی موش‌ها انجام شده است. این موش‌ها قبل از بارداری حدودا هفته‌ای ۳۰ کیلومتر بر روی تردمیل و بعد از بارداری حدودا ۴,۵ کیلومتر در هفته‌ دویدند. دویدن به همین مقدار فشار خون را کنترل می‌کند.

فشار خون در بارداری یکی از مشکلاتی است که بسیار خطرناک و شایع است، این مسائل باعث مرگ ۷۶ هزار مادر و ۵۰۰ هزار کودک در سال می‌شود.

گیلبرت می‌گوید : اطلاعاتی که در این مطالعات به دست آوردیم نشان می‌دهد که ورزش اگر قبل از بارداری شروع شود، بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل است. سوالاتی در این زمینه وجود دارد که چه وقت و چه مقدار ورزش برای بارداری نیاز است. تحقیقات بالینی گذشته نشان داده‌اند که ورزش منظم قبل و حین بارداری باعث تنظیم فشار خون می‌شود.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.