لاغر شدن با شیوه های آسان و عجیب

لاغر شدن

هر  اندازه که ساده تر غذا بخورید  برای خودمان بهتر می شود.شیوه های آسانی که در این بخش برایتان معرفی میکنیم  رعایت کنید تا در کنار برنامه غذایی خوب و ورزش، به راحتی لاغر شوید

اهداف رژیمی خودتون رو جلوی چشم بگذارید
اهداف خودتون از رژیم گرفتن رو بر روی کاغذ یادداشت کرده و در جاهایی مختلفی از خانه که بیشترین رفت و آمد رو دارید، قرار بدهید تا همیشه جلوی چشم باشند. مثلاً روی مونیتور کامپیوتر، روی در یخچال یا داخل کیف پول خود قرار بدهید. حتی می توانید با یک دوست در این مورد صحبت کنید. تحقیقات نشان می دهند که افرادی که دست به این اقدامات می زنند، ۳۳٪ موفقیت بیشتری در کاهش وزن دارند.

تک تک لقمه ها رو یادداشت کنید
کسانی که نوع و مقدارغذاهای مصرفی خودشون رو یادداشت می کنند، دو برابر بیشتر از سایرین، وزن کم می کنند. پس یک دفتر یادداشت غذایی برای خودتون تهیه کنید و یا اگر عضو یکا هستید،‌ حتماً تمام غذاها و نوشیدنی هایی رو که مصرف می کنید به همراه مقدار مصرف تون رو ثبت کنید.

هر روز صبحانه بخورید
خوردن صبحانه به متابولیسم ما تلنگر می زند و متابولیسم رو تندتر می کند. همچنین در دراز مدت به کاهش وزن کمک می کند. البته اونچه که به عنوان صبحانه می خوریم، نقش کلیدی در این کاهش وزن دارد. سعی کنید که از مواد غذایی که شاخص گلایسمیک پایین دارند مثل جو و نان های سبوس دار و مواد غذایی پروتئینی مثل تخم مرغ در وعده صبحانه استفاده کنید.

خوردن میان وعده سالم رو فراموش نکنید
خوردن میان وعده از پرخوری در وعده های اصلی غذا جلوگیری می کند و متابولیسم رو هم افزایش می دهد. ۳ تا ۴ ساعت بعد از صرف ناهار از میان وعده کم حجم استفاده کنید.

آب کافی بنوشید
افرادی که آب کافی می نوشند، غذای کمتری می خورند. گاهی وقت ها در واقع تشنه هستیم ولی به اشتباه تصور می کنیم که گرسنه ایم. تشنگی و گرسنگی به راحتی با هم اشتباه می شوند.

با حواس پرتی غذا نخورید
در هنگام تماشای تلویزیون یا کار با کامپیوتر یا در زمان مطالعه، غذا یا میان وعده نخورید. حواس پرتی و عدم تمرکز بر غذا باعث می شود که بیشتر از حد انتظار غذا بخوریم.

به شیوه های مختلف، ورجه وورجه کنید
هر یک ساعت یک بار هم که شده از جای خود بلند شوید و به مدت ۵ دقیقه فعالیت داشته باشید. مثلاً در طول اتاق قدم بزنید، در آشپزخانه حرکات موزون انجام بدهید، خلاصه بی حرکت نباشید و به قول معروف “ورجه وورجه” کنید.

روزی فقط یک عدد شنای سوئدی انجام بدهید
لازم نیست که ساعت ها وقت در باشگاه ورزشی صرف کنید. از روزی یک عدد شنا رفتن روی زمین شروع کنید تا تمام عضلات بدن شما فعالیت کنند. شاید یک بار شنا رفتن خیلی کم به نظر برسد اما در پایان هفته، حداقل ۵ تا ۷ شنا انجام داده اید. در هفته بعد روزی دو بار شنا بروید. در هفته سوم روزی سه بار شنا بروید و الی آخر.

لباس های خیلی گشاد نپوشید
همین حالا به سراغ کمد خود رفته و تمام لباس هایی رو که برای تان بزرگ هستند، به دیگران ببخشید و به جای اونها لباس هایی رو بخرید که با وزن فعلی شما تناسب دارند. لباس های گشاد باعث می شوند که تصور کنیم که جای بیشتری برای خوردن و وزن اضافه کردن داریم و ما رو دچار توهم می کنند.

در روزهای پنجشنبه و جمعه لباس رسمی و مهمانی بپوشید
بسیاری از افراد در روزهای پنجشنبه و جمعه از برنامه کاهش وزن خود جا می مانند و رژیم رو می شکنند. پوشیدن لباس مهمانی و رسمی باعث می شود که از پرخوری پرهیز کنیم و انگیزه بیشتری برای ادامه راه به ما می دهد.

شما از کدامیک از این شیوه ها استفاده کرده اید؟ آیا این روش ها به کاهش وزن شما کمک کرده اند؟ کدامیک مفیدتر بوده اند؟ چه شیوه های دیگری رو علاوه براین شیوه ها، به دوستان خودتون پیشنهاد می کنید؟ منتظر نظرات و پیشنهادات شما در قسمت نظرات، هستیم. تجربیات خودتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی