عوارض مصرف خودسرانه قرص جوشان

قرص جوشان

بهتر است به صورت خودسرانه اقدام به خرید این قرص ها نکنید و طبق دستور و تجویز پزشکتان آن را مصرف کنید چون هر دارویی عوارض مخصوص به خود را دارد و می تواند به بدن شما آسیب برساند!

دکتر صهبا شیروی اظهار کرد: برای موثر واقع شدن عملکرد قرص جوشان لازم است که قرص حتما حل شده و در بدن به شکل محلول درآید. ساخت قرص مستلزم رعایت ظرافت‌های خاصی است تا فرایند حل شدن آن به موقع، به اندازه و در محل مناسبی در بدن صورت گیرد و به همین دلیل اقدام به تولید قرص‌های جوشان شده است.
وی با اشاره به اقبال زیاد به مصرف قرص‌های جوشان گفت: به دلیل فرایند سریع قرص‌های جوشان در آب و رنگ‌ها و طعم‌های مختلفی که دارد، اقبال زیادی از سوی افراد برای مصرف آنها وجود دارد، اما باید توجه داشت که قرص‌های جوشان هم مانند هر داروی دیگر باید صرفا در موارد نیاز و با تجویز پزشک مصرف شود و از مصرف خودسرانه آن پرهیز کرد.
این داروساز افزود: مصرف زیاد و خودسرانه قرص‌های جوشان ممکن است موجب ایجاد عوارضی مانند افزایش برخی املاح بدن و بر هم زدن تعادل الکترولیتی بدن شود.
این داروساز ادامه داد: البته مصرف قرص‌های جوشان در صورتی که بجا و زیر نظر پزشک باشد، مزایایی مانند عدم نیاز به بلعیدن، دلپذیر بودن مصرف آن و افزایش سرعت اثرگذاری نیز دارد.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.