صبحانه خوردن کودک ۷ مرحله دارد

صبحانه خوردن کودک

کودک شما هم جزو آن دسته از کودکانی است که هنگام خوردن صبحانه بهانه می‌گیرد و به اصطلاح جیم می‌شود؟ …
نگران نباشید. توصیه‌های زیر را بخوانید و به کار ببندید و مطمئن باشید که فرزندتان صبحانه‌خور حرفه‌ای خواهد شد.
۱) میز را بچینید
به همراه فرزند خود، از شب قبل میز صبحانه فردا را بچینید. البته هنگامی که کودک‌تان خوابید، مواد فاسدشدنی را دوباره در یخچال قرار دهید. صبح هنگام، کودک‌تان را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زودتر بیدار کنید تا دستگاه گوارشی او کم‌کم شروع به کار کند.
۲) نوشیدنی‌های اشتهاآور
پیشنهاد می‌شود وقتی کودک‌تان از خواب برخاست، به او یک لیوان بزرگ آب یا آب‌پرتقال بدهید. به این ترتیب او به اشتها می‌آید. مطمئن باشید پس از چند دقیقه شتابان به سمت میز صبحانه خواهد آمد.
۳) با بوفه موافق‌اید؟
کوچولوها همیشه دوست دارند ادای بزرگ‌ترها را در بیاورند. آنها عاشق بوفه‌اند و دوست دارند غذاها روی میز چیده شده باشد تا آنها هر آنچه را می‌خواهند بخورند. آب‌پرتقال، نان، بیسکویت، شکلات صبحانه، شیر، پنیر و… را روی میز بچیند و مطمئن باشید چشمان کودک بزرگ‌تر از معده‌اش خواهد شد و از تمام غذاهای روی میز تا جایی که بتواند می‌خورد.
۴) یک نمونه جالب
فراموش نکنید که بهترین راه یادگیری، مثال زدن است. شما نیز همراه کودک‌تان بنشینید و صبحانه کامل بخورید. کودک‌تان از شما الگو می‌گیرد و کارهای شما را تقلید می‌کند. وقتی چند لقمه خوردید، تازه اشتهای‌تان باز می‌شود، به‌خصوص اگر یک همراه داشته باشید.
۵) نان تازه، عالی است!
آمار نشان داده که از هر ۱۰ نفر، ۴ نفر تنها به دلیل نبودن نان تازه سر میز صبحانه، رغبتی به خوردن صبحانه ندارند. در صورتی که کودک‌تان نسبت به خوردن صبحانه بی‌میل است، نان تازه را امتحان کنید. بوی نان تازه همه را به اشتها می‌آورد. اگر وقت خرید نان تازه را ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقداری شیر و شکر روی نان مانده بمالید، آن را پنج دقیقه در ماکروفر قرار دهید تا بوی نان تازه را به خود بگیرد.
۶) از داستان‌های زیبا کمک بگیرید
سعی کنید سر میز صبحانه وقت را غنیمت شمرده و کتاب داستانی درباره صبحانه خوردن برای کودک‌تان بخوانید. کاری کنید که آب از لب و لوچه او آویزان شود!
۷) اصرار نکنید
در صورتی که با وجود انجام تمامی این کارها باز هم کودک شما صبح از خواب برخاست و میلی به خوردن صبحانه نشان نداد، به او فشار نیاورید و اصرار نکنید. یک لیوان آب‌پرتقال یا شیر به او بنوشانید و تا ساعت ناهار در صورت تمایل به او میوه بدهید. مطمئن باشید که فردا صبح بهتر از امروز صبحانه خواهد خورد.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی