رژیم ضد پیری را با رژیم اوکیناوایی تجربه کنید

رژیم

استفاده کم  مواد غذایی و  دریافت کالری کم  تاثیر مثبتی بر  جوان ماندن دارد. یکی از این  گونه  رژیم‌ها رژیم اوکیناواست که مردمان جزیره‌ای در ژاپن از آن استفاده می‌کنند و به همین  علت امید به زندگی بین آنها بیش از 100 سال است.
آرشیپل اوکیناوا نام جزیره‌ای در ژاپن است که مردم آن طولانی‌ترین و با کیفیت‌ترین عمرها را دارند. غیر از ژنتیک، نوع تغذیه مردم این ناحیه باعث شده در سلامت کامل زندگی کنند. راز طول عمر و سلامت این مردم مصرف مواد غذایی کم‌کالری مثل میوه و سبزیجات، غلات کامل، سبزیجات خشک و سویا، ادویه‌جات، گیاهان دارویی، چای سبز، ماهی زیاد، گوشت قرمز فوق‌العاده کم و به میزان بسیار کمی لبنیات، شکر، نمک و مواد غذایی صنعتی است. مردم این ناحیه متنوع و متعادل غذا می‌خورند. به رنگ‌های متنوع در بشقاب غذایشان اهمیت می‌دهند و مواد غذایی را بخارپز یا آب‌پز مصرف می‌کنند و هرگز اهل خوردن مواد غذایی نمک سود شده یا فریزری نیستند.
رژیم‌های مدیترانه‌ای نیز همانند این رژیم می‌تواند از بروز بیماری‌های قلبی عروقی و زوال عقل پیشگیری کند. رژیم نوردیک نیز شاخه‌ای از همین رژیم‌هاست که به رژیم ضد پیری معروف شده و اکثر افراد برای کند کردن روند پیری در دنیای غرب سعی می‌کنند به سمت این 3 رژیم گرایش پیدا کنند.
پایه و اصول رعایت شده در هر 3 رژیم یکسان است:
1- کاهش دریافت کالری مصرفی
2- دریافت متعادل امگا3 و امگا6
3- مصرف بالای آنتی‌اکسیدان‌ها
4- مصرف بالای فیبر
5- دریافت به اندازه ویتامینD
6- عدم مصرف مواد غذایی تغییر شکل یافته و صنعتی
7- روابط اجتماعی قوی

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی