رژیم ضد پیری را با رژیم اوکیناوایی تجربه کنید

رژیم

استفاده کم  مواد غذایی و  دریافت کالری کم  تاثیر مثبتی بر  جوان ماندن دارد. یکی از این  گونه  رژیم‌ها رژیم اوکیناواست که مردمان جزیره‌ای در ژاپن از آن استفاده می‌کنند و به همین  علت امید به زندگی بین آنها بیش از 100 سال است.
آرشیپل اوکیناوا نام جزیره‌ای در ژاپن است که مردم آن طولانی‌ترین و با کیفیت‌ترین عمرها را دارند. غیر از ژنتیک، نوع تغذیه مردم این ناحیه باعث شده در سلامت کامل زندگی کنند. راز طول عمر و سلامت این مردم مصرف مواد غذایی کم‌کالری مثل میوه و سبزیجات، غلات کامل، سبزیجات خشک و سویا، ادویه‌جات، گیاهان دارویی، چای سبز، ماهی زیاد، گوشت قرمز فوق‌العاده کم و به میزان بسیار کمی لبنیات، شکر، نمک و مواد غذایی صنعتی است. مردم این ناحیه متنوع و متعادل غذا می‌خورند. به رنگ‌های متنوع در بشقاب غذایشان اهمیت می‌دهند و مواد غذایی را بخارپز یا آب‌پز مصرف می‌کنند و هرگز اهل خوردن مواد غذایی نمک سود شده یا فریزری نیستند.
رژیم‌های مدیترانه‌ای نیز همانند این رژیم می‌تواند از بروز بیماری‌های قلبی عروقی و زوال عقل پیشگیری کند. رژیم نوردیک نیز شاخه‌ای از همین رژیم‌هاست که به رژیم ضد پیری معروف شده و اکثر افراد برای کند کردن روند پیری در دنیای غرب سعی می‌کنند به سمت این 3 رژیم گرایش پیدا کنند.
پایه و اصول رعایت شده در هر 3 رژیم یکسان است:
1- کاهش دریافت کالری مصرفی
2- دریافت متعادل امگا3 و امگا6
3- مصرف بالای آنتی‌اکسیدان‌ها
4- مصرف بالای فیبر
5- دریافت به اندازه ویتامینD
6- عدم مصرف مواد غذایی تغییر شکل یافته و صنعتی
7- روابط اجتماعی قوی

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رسانه های اجتماعی

اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.