رژيمي براي لاغري بالاتنه

بازو زیبا

در صورتي كه بالا تنه شما چاق‌تر از پايين تنه است، شما هيكلي مردانه پيدا كرد‌ه‌ايد و اين نشان مي‌دهد كه اشتهاي خوبي براي غذا خوردن داريد و تنها كافي است يك رژيم غذايي مناسب بگيريد. چربي‌هاي بالا تنه…

در صورتي كه بالا تنه شما چاق‌تر از پايين تنه است، شما هيكلي مردانه پيدا كرد‌ه‌ايد و اين نشان مي‌دهد كه اشتهاي خوبي براي غذا خوردن داريد و تنها كافي است يك رژيم غذايي مناسب بگيريد. چربي‌هاي بالا تنه به سرعت و بدون آنكه متوجه شويد ابتدا در صورت، گردن، بازوها، دور كمر و در نهايت در شكم جمع مي‌شوند.

اين چربي‌ها تحت تاثير دو هورمون هستند: كورتيزول كه به وسيله غدد فوق كليوي ساخته مي‌شود و انسولين كه از پانكراس‌ ترشح مي‌شود. غذاهاي فوق‌العاده پرانرژي موجب‌ ترشح كورتيزول مي‌شوند. اين هورمون نيز ترشح انسولين را تحريك مي‌كند و اين امر ميزان ذخيره چربي در بدن را افزايش مي‌دهد. در صورتي كه پس از خوردن مقدار فراواني غذا احساس گرما مي‌كنيد و با كوچك‌ترين فعاليت بدني نفس‌تان به شماره مي‌افتد، نشانه آن است كه شما از اين نوع اضافه وزن رنج مي‌بريد. تنها راه كم كردن وزن و اضافه نكردن مجدد آن براي اين گونه افراد، اين است كه ياد بگيرند چگونه به اندازه غذا بخورند.

هرگز در بشقاب كوچك غذا نخوريد و در ميان غذا آب ننوشيد، چون آب به فضاي داخل شكم وسعت مي‌دهد و اين احساس را منتقل مي‌كند كه شكم هنوز جايي براي خوردن دارد. گنجاندن بعضي مواد غذايي مثل سبزي‌ها و ميوه‌هاي خام و انواع سوپ‌ها در برنامه غذايي ضروري است. بهتر است قند را تا حدودي از برنامه غذايي‌تان حذف كنيد. كنگر تا حد زيادي به آب شدن چربي‌ها كمك مي‌كند.

انجام بعضي ورزش‌ها، به خصوص ورزش‌هايي كه با وزنه انجام مي‌شوند نيز باعث تقويت عضلات و سخت شدن ماهيچه‌هاي بدن مي‌شود.

فرمول حذف قند به علا‌وه ورزش
برآمدگي شكم در ميان زنان شرقي بسيار رايج است. از جمله عوامل موثر آن، استرس، نوع تغذيه، بي‌تحركي و حتي عوامل ارثي است. چربي انباشته در شكم و باسن موجب مي‌شود پس از صرف هر وعده غذايي احساس سنگيني و گرما كنيم.

بعضي از انواع داروها مثل داروهايي كه به دليل ابتلا به ديابت نوع دوم يا بيماري‌هاي قلبي عروقي و افزايش كلسترول مصرف مي‌شوند نيز سبب گرد شدن شكم و بزرگ شدن بي‌دليل باسن مي‌شوند.

قند از جمله عوامل موثر در به بزرگي شكم است زيرا انسولين آن را به چربي تبديل كرده و ذخيره مي‌كند. شكم بزرگ مي‌شود، چون سلول‌هاي چربي اين منطقه تحت تاثير اين هورمون عمل مي‌كنند. براي آنكه شكم‌تان را كوچك كنيد، بهترين راه آن است كه از خوردن قندهايي مثل شكلات، شيريني، عسل و كيك كه سريع جذب مي‌شوند خودداري كنيد. خوردن قندهاي دير جذب مانعي ندارد. خوردن ميوه و سبزي‌هاي خام و مواد لبني را هم فراموش نكنيد زيرا فضاي داخل معده را اشغال كرده و باعث مي‌شوند احساس سيري كنيد. پس از آنكه قند را حذف كرديد، نوبت به خوردن غذاهاي غني از پروتئين و روغن‌هاي گياهي مي‌رسد. ورزش‌هايي همچون دوچرخه‌‌سواري و فوتبال، چربي‌هاي شكمي را آب مي‌كنند. پياده‌روي به مدت 30 تا 45 دقيقه نيز موثر است. تمرين تنفس نيز سبب به داخل كشيده شدن شكم مي‌شود. درازنشست هم موجب آب كردن چربي‌ها و در نهايت ماهيچه‌اي شدن عضلات مي‌شود.

امتیاز 2.9 از 5

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی