دلایلی که نشان می دهد چرا چربی های شکم از بین نمی رود

چاقی شکم

اگر تاکنون هر کار که از عهده تات بر آمده،‌ انواع و اقسام رژیمها را امکتحان کرده اید حتی ورزشهای مشکل هم کارساز نبوده است و همان چربی ها وجود دارد  مطمئنا  این موارد را  رعایت نکرده اید

کمبود منیزیم

بدن ما به منیزیم برای فعالیت قلب، اعصاب و ماهیچه ها نیاز دارد. این عنصر در فعالسازی بیش از ۳۰۰ آنزیم که فرایندهای بدن رو کنترل می کنند، دخالت دارد. منیزیم در کاهش وزن و فرم بدن هم نقش دارد. دریافت کافی منیزیم به کنترل مقدار قند و انسولین در خون کمک می کند. قند و انسولین، از مواردی هستند که با چاقی در ارتباطند. پس اگر مقدار اونها به درستی کنترل شود، کمک بزرگی به جلوگیری از افزایش وزن می کند. منابع غذایی منیزیم عبارتند از: سبزیجات برگ سبزدار، حبوبات و مغزها. توجه داشته باشید که حتماً قبل از استفاده از مکمل منیزیم با پزشک مشورت کنید.

مصرف نوشیدنی های کربناته

این نوع نوشیدنی ها مملو از انرژی هستند و بدون شکر بر روی سایز دور کمر تأثیر می گذارند. کافیست که روزانه دو لیوان نوشابه بخورید تا سرعت افزایش چربی ناحیه شکم، ۵ برابر شود. وجود مقدار زیادی شکر در این نوشابه ها باعث می شود که هوس خوردن غذای بیشتر در فرد افزایش پیدا کند. این در حالیست که ممکن است که اصلاً فرد گرسنه نباشد و نیازی به خوردن غذای اضافه تر نداشته باشد.

کم خوابی

اگر احساس کمبود خواب می کنید و اگر یک خستگی همیشگی همراه شماست، باید نگران افزایش چربی ناحیه شکم نیز باشید زیرا تحقیقات نشان می دهند که کسانی که خواب شبانه اونها پنج ساعت است، تا ۳۲٪ بیشتر از افرادی که مدت زمانی طولانی تری رو به خواب شبانه اختصاص می دهند، دچار چاقی و اضافه وزن می شوند. کمبود خواب باعث می شود که تعادل هورمون های سیری و گرسنگی بر هم بخورد و ترشح هورمون گرسنگی بیشتر شده و در نتیجه تمایل به پرخوری و مخصوصاً خوردن غذاهای چرب رو افزایش می دهد. ۷ تا ۹ ساعت خواب شبانه داشته باشید. وسایل الکترونیکی رو در اتاق خواب خود قرار ندیهید و دمای اتاق خواب رو هم کمی پایین تر از سایر نقاط خانه نگه دارید. بهترین دما برای اتاق خواب، ۱۸ درجه سانتیگراد است. در ساعات نزدیک خواب، از نوشیدنی های کافئینه استفاده نکنید.

خوردن چربی های نادرست

مطالعات نشان می دهند که مصرف مقدار زیادی چربی اشباع (یعنی چربی که در گوشت قرمز و لبنیات وجود دارد)، تجمع و ذخیره چربی رو در بدن افزایش می دهد. اما چربی های غیر اشباع که حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ هستند، مثل چربی موجود در مغزها، تخم آفتابگردان، ماهی سالمون، روغن زیتون و آووکادو، در ناحیه شکم تجمع پیدا نمی کنند و در کل بدن تقسیم می شوند. توجه داشته باشید که هر نوع چربی، چه سالم و چه ناسالم، چه اشباع و چه غیر اشباع، وزن رو افزایش می دهد اما چربی های اشباع و ترانس در ناحیه شکم، تجمع پیدا می کنند و چاقی شکمی ایجاد می کنند که خطرناک ترین نوع چاقی محسوب می شود. ما باید از چربی ها استفاده کنیم و وجود اونها برای بدن ضروری است اما چه بهتر که انتخاب صحیح تری داشته باشیم و چربی های سالم رو جایگزین چربی های ناسالم کنیم و تعادل رو هم در میزان مصرف خودمون رعایت کنیم.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی