ترفندهای ساده برای کنترل وزن

کنترل وزن

 

کم کردن وزن نیمی از راهی است که برای سلامتی باید طی کنیم و نیم دیگر آن حفظ وزن مناسب است.

بدیهی است کاهش وزن، کار ساده‌ای نیست و پس از رسیدن به وزن مطلوب نیز مرحله مهم بعدی این است که بتوانید وزن خود را کنترل کرده و تناسب اندام‌تان را حفظ کنید.

شبکه اطلاعات کنترل وزن چند عادت سالم را برای حفظ وزن مناسب پیشنهاد می‌کند که به شرح زیر است:

– به عادات سالم در الگوی زندگی روزانه خود تنوع بدهید. برای مثال ورزش‌ها و فعالیت‌های جدید را بیاموزید و انجام دهید و در رژیم غذایی روزانه خود نیز از خوردنی‌های سالم و متنوع استفاده کنید.

– برای مواقعی که موفق می‌شوید وزن‌تان را کم کنید به خودتان پاداش بدهید.

– وقتی در زندگی دچار مشکل می‌شوید دنبال راه‌حل‌های خلاقانه بگردید تا برنامه‌های مفید روزمره‌تان متوقف نشوند. مثلا اگر هوا بد است یا اگر دچار آسیب‌دیدگی شده‌اید می‌توانید در تمرینات ورزشی خود خلاقیت به خرج دهید و به جای این که تمرینات را برای مدتی رها کنید، سبک آنها را به گونه‌ای تغییر دهید که برای شرایط موجود مفید باشند.

– برای سفر بسته‌های غذایی و میان‌وعده‌های سالم تهیه کنید یا رستوران‌های مطمئن را که غذاهای سالم دارند شناسایی کنید.

– هر چند وقت یک بار اهداف سلامتی خود را ارزیابی مجدد کنید و خود را به شیوه‌های جدید به چالش بکشید. مثلا یک خوردنی ناسالم را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید یا بعضی روزها بیشتر ورزش کنید.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محاسبه توده بدنی

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.