تاثیر میوه و سبزیجات آلوده بر شیوع هپاتیت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه مصرف مشروبات الکلی باعث گسترش بیماری هپاتیت و مشکلات کبدی شده است، گفت: این موارد باعث شده تا اغلب این بیماران نتیجه رضایت‌بخشی در روند درمان خود نداشته باشند.

عابد فتاحی در گفت وگو با خانه ملت، با یادآوری 6 مرداد روز جهانی هپاتیت، نسبت به شیوع این بیماری هشدار داد و افزود: شیوع برخی بیماری‌های واگیردار موضوعی بود که در جلسات کمیسیون بهداشت با حضور وزیر بهداشت مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا جایی که در این جلسه اعلام شد امروزه بیماری‌هایی به شکل غیرطبیعی مردم را درگیر کرده که یکی از آنها بیماری‌هایی مانند هپاتیت است که به شدت شیوع یافته است.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مصرف مشروبات الکلی باعث گسترش بیماری هپاتیت و مشکلات کبدی شده است، ادامه داد: متاسفانه اغلب این بیماران به درمان جواب نمی‌دهند و حتی اگر پیوند کبد هم داشته باشند نتیجه‌بخش نخواهد بود.
این نماینده مردم در مجلس نهم، به تاثیرگذاری نقش سموم در میوه‌ و سبزیجات اشاره کرد و گفت: متاسفانه این عامل نیز نقش برجسته‌ای بر شیوع بیماری‌های مختلف از جمله بیماری هپاتیت دارد که در جلسه یادشده قرار شد نظارت گسترده‌‌ای از سوی سازمان غذا ودارو در این زمینه صورت گیرد.
وی با انتقاد از اینکه از گذشته تاکنون وزاری جهاد کشاورزی نسبت به میزان سموم میوه‌جات و سبزیجات بی تفاوت بوده‌اند، یادآور شد: به طور حتم باید با بررسی مشخص شود که کودهای شیمیایی تا چه اندازه سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازد.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضروت بالا بردن سطح آگاهی عمومی نسبت به خطرات ناشی از ابتلا به بیماری هپاتیت، گفت: اطلاع‌رسانی در این بخش نیز مورد غفلت واقع شده درحالی که انجام تبلیغات و نشان دادن خطرات این بیماری می تواند تا حدودی در کنترل آن اثربخش واقع شود.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی