تاثیرات روزه داری بر شیردهی

شیر مادر

آیا روزه داری می تواند بر شیردهی مادران به فرزندانشان تاثیرات منفی بگذارد و روزه داری چه تاثیراتی می تواند بر روال شیر دهی بگذارد؟

دکتر سیما صدرای با بیان اینکه شیردهی مرتب در سن 4 تا 6 ماهگی نیازمند مدیریت مادر است، تصریح کرد: رعایت روزه‌داری در مادران شیرده به طور کامل به آن‌ها وابسته است؛ چراکه که از میزان شیر و وضعیت عمومی خود و نوزاد با خبر هستند و می‌توانند بهترین تصمیم را بگیرند.

این متخصص طب مکمل با تاکید بر اینکه مادران شیرده می‌توانند با همراه کردن تغذیه مکمل و غذای همراه با شیر خود، نوزادان را سیر نگه دارند و به روزه داری بپردازند، گفت: کیفیت شیر مادر یک سیستم باثبات است که در هنگام روزه‌داری و کاهش آب بدن مادر، شیر کمی غلیظ می‌شود و با افطار کردن به حالت معمول خود بازمی‌گردد، اما با وجود غلیظ شدن برای نوزاد آسیبی را به دنبال ندارد.

وی در ادامه یادآور شد: اگر مادری که به نوزاد خود شیر می‌دهد شاغل باشد و در ماه رمضان روز پرکاری را در گرمای هوا می‌گذراند، بهتر است روزه نگیرد چراکه روزه گرفتن در این شرایط به میزان تولید شیر و سلامت مادر آسیب می‌زند.

صدرای گفت: اگر مادر شیرده روزه نگیرد چیزی را از دست نداده است و مطابق قوانین شرع برای مادری که به نوزاد خود شیر می‌دهد، روزه گرفتن واجب نیست و سلامت وی مهم‌تر است.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.