ارتباط سرطان سینه در زنان با گرسنه ماندن در طول شب

سرطان سینه

شواهد جدید نشان می دهد که علاوه بر محدود کردن مصرف گوشت قرمز ، الکل و افزایش دریافت غلات کامل و غذاها با منشا گیاهی، این که افراد چگونه و چه وقت غذا بخورند هم می تواند نقش مهمی در خطر ابتلا به سرطان بازی کند. مشخص شده است که کاهش در مدت زمان صرف غذا و افزایش زمان ناشتا بودن در شب ، سطوح گلوکز را کاهش می دهد و ممکن است خطر سرطان سینه را کاهش دهد. در این مطالعه ارتباط میان مدت زمان ناشتا بودن در شب و نشانگرهای خطرابتلا به سرطان سینه در زنان در ایالت متحده ی آمریکا مورد بررسی قرار گرفت.
در مطالعه ای اطلاعات مربوط به رژیم غذایی ، تن سنجی و میزان هموگلوبین A1c 2212 زن و همچنین غلظت قند خون 2 ساعته ی  بعد از غذا و مدت ناشتا ماندن در شب 1066 زن مورد بررسی قرار گرفت. در این مطالعه زنان در طول روز به طور میانگین 5 بار غذا می خوردند و میانگین زمان ناشتا بودن در طول شب هم 12 ساعت بود. یافته ها نشان می دهد که با افزایش در مدت زمان ناشتا بودن شبانه  ، باعث کاهش سطح گلوکز 2 ساعت بعد از غذامی شود. زنانی که مدت زمان طولانی تری در طول شب ناشتا هستند و چیزی نمی خورند به طور معنی داری کنترل بهتری روی غلظت گلوکز خونشان دارند. بنابراین افزایش مدت زمان ناشتا بودن در طول شب می تواند یک راهکار جدید برای کاهش خطر پیشرفت سرطان سینه باشد. این یک تغییر ساده در رژیم غذایی است که زنان می توانند با زودتر خوردن شام آن را عملی کنند.

امتیاز دهید
بیشتر بخوانید:  تغذیه و بارداری

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.