ارتباط امگا 3 و آلرژی

مصرف مکمل اسیدهای چرب غیر اشباع بلند زنجیر مانند امگا 3 در دوران بارداری میزان ایمونوگلوبولین E (IGE) را کاهش نمی دهد. این ایمونوگلوبولین با بیماری آلرژی در کودکان ارتباط دارد.
706  یک تیم تحقیقاتی 706 کودک با سابقه خانوادگی بیماری های آلرژیک را مورد ارزیابی قرار دادند.  به یک گروه از مادران این کودکان کپسول روغن ماهی غنی از امگا 3 و گروه دیگر کپسول روغن نباتی به عنوان گروه کنترل دادند.
محققان دریافتند که درصد کودکان با هر گونه ایمونوگلوبولین E مرتبط با آلرژی بین 2 گروه دریافت کننده ی روغن ماهی و روغن نباتی تفاوتی نداشت. ولی درصد کودکان حساس به کنه و گردوغبار خانه در گروه دریافت کننده ی روغن ماهی کاهش یافته بود.
پس در نتیجه محققان اذعان داشتند که مصرف روغن ماهی یا اسیدهای چرب غیر اشباع طولانی زنجیر مانند امگا 3 در دوران بارداری ایمونوگلوبولین E مرتبط با آلرژی را کاهش نمی دهد.

امتیاز دهید
بیشتر بخوانید:  با سردرد های ماه رمضان چه کنیم؟

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.