7 دلیل برای اینکه سرکه سیب را دوست داشته باشید

سرکه

سرکه سیبی که در کابینت کنار روغن ها و ادویه جات گذاشتید جایش باید بیرون از آنجا باشد. سرکه ی سیبی که کاملا طبیعی باشد حاوی مواد مغذی فراوانی است که شامل آنزیم های ضروری، پتاسیم، کلسیم، منیزیم و آهن میباشد. مطمئن شوید سرکه سیبی که میخرید کاملا طبیعی و دست نخورده باشد.

1- به گوارش کمک میکند
جزء اصلی از مایع اسید هیدروکلریک معده ( HCL ) که در معده برای شکستن پروتئینی که میخوریم تولید میشود. بدون میزان کافی HCL احساس ناراحتی، گاز بیش از حد، یبوست و سوء هاضمه میکنیم. غذاهای اسیدی مانند سرکه سیب میتواند به تحریک تولید HCL کمک کند. برای فعالیت بهینه، قبل از هر وعده یک قاشق غذا خوری سرکه سیب میل کنید یا میتوانید آن را به سالاد یا سس خود اضافه کنید.

2- منبعی خوب از پروبیوتیک است
پروبیوتیک رشد میکروارگانیسم های مفید در روده ها را افزایش میدهد، که آنها را از عوامل لازم در بهینه سازی سلامت روده میکند. در انتهای سرکه سیب طبعی که دارید باید یک ماده ی ابری شکل مانند تار عنکبوت نیز ببینید که مادر نام دارد. پروبیوتیک های زنده و فعال در مادر زندگی میکنند.

3- به کنترل قند خون کمک میکند
پژوهش های مقدماتی نشان میدهد سرکه سیب این پتانسیل را دارد که قند خون را کنترل کند. شرکت ککندگان در این پژوهش قبل از خوردن غذا یک قاشق غذا خوری را با یک لیوان آب ترکیب کردند و نوشیدند این گروه از گروه دیگری که این کار را نکرده بود سطح قند خون با ثبات تری داشت. دانشمندان معتقدند که اسید استیک موجود در سرکه سیب باعث این اتفاق است چرا که با هضم نشاسته و بالا رفتن متابولیزم بدن تداخل دارد، که نتیجه ی آن این است که مقدار کمتری قند وارد جریان خون میشود.

4- میتوانید از آن به عنوان تمیز کننده خانه استفاده کنید
خواص ضد باکتریایی سرکه سیب آن را تبدیل به یک ماده ی ضدعفونی کننده و تمیز کننده ی طبیعی کرده است. یک قسمت سرکه سیب و قسمت دیگر آب را داخل یک بطری اسپریی با هم ترکیب کنید. از مخلوط در محل هایی که از اسپری های تمیز کننده معمول و دستمال مرطوب استفاده میکنید بهره ببرید – از آشپزخانه تا حمام – این کار یک مزیت نسبت به دیگر تمیز کننده ها دارد و آن هم غیر سمی بودن ترکیبی است که درست کردید.

5- نابود کننده ی علف های هرز
سرکه سیب به همان اندازه که داخل خانه مفید است خارج از خانه نیز به کار می آید. یک بطری اسپری را با سرکه اسید پر کنید ( به آن آب اضافه نکنید ) و به جاهایی از باغچه ی خود که علف هرز روییده بپاشید. میتوانید سرکه سیب را با آب نیز ترکیب کنید ( 28 گرم سرکه سیب را در یک گالن آب بریزید ) و به عنوان یک کود طبیعی روی باغچه خود اسپری کنید.

6- تسکین دهنده ی خارش پوست و پوست سر
اسیدیته ی سرکه ی سیب میزان ph پوست سر و پوست بدن را تغییر میدهد و محیط را برای رشد باکتری ها و مخمر ها سخت میکند. برای گرفتن نتیجه ای تاثیر گذار، میزان برابری از آب و سرکه را در یک بطری اسپری بریزید و ترکیب کنید سپس روی پوستی که مشکل دارد بماید و اجازه دهید قبل از شستشو یک دقیقه ( یا بیشتر از یک ساعت ) روی پوست بماند. برای پوست دارای خارش و تحریک، سرکه سیب را روی یک توپ پنبه بریزید و دقیقا روی محل تحریک شده بمالید. حتی میتوانید در حمام یک فنجان سرکه سیب را به آب گرم اضافه کنید و 10 دقیقه در آن خیس بخورید.

7- در سس سالاد از آن استفاده کنید
با اضافه کردن سرکه ی سیب به یک غذا میتوانید به سادگی از تمام خواص آن بهره ببرید. سس سالاد یکی از شایع ترین موارد استفاده است. برای درست کردن یک سس ساده میتوانید سرکه سیب را با روغن،نمک و فلفل ترکیب کنید، یا میتوانید کمی بیشتر خلاقیت به خرج دهید و با آن سبزیجات معطر یا ادویه جات نیز ترکیب کنید.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی