5 فایده شگفت انگیز پیاده روی

پیاده روی

5 فایده شگفت انگیز پیاده روی

احتمالا می دانید که هر گونه فعالیت بدنی، از جمله پیاده روی، برای سلامت کلی شما یک موهبت است. اما پیاده روی به طور خاص با فواید زیادی همراه است. در اینجا لیستی از پنج فایده پیاده روی وجود دارد که ممکن است شما را شگفت زده کند.

  1. با اثرات ژن های افزایش دهنده وزن مقابله می کند. محققان هاروارد 32 ژن محرک چاقی را در بیش از 12000 نفر مورد بررسی قرار دادند تا مشخص کنند که این ژن ها واقعاً چقدر در وزن بدن نقش دارند. آنها سپس دریافتند که در میان شرکت کنندگانی که در مطالعه حدود یک ساعت در روز پیاده روی تند داشتند، اثرات آن ژن ها به نصف کاهش یافت.
  2. به کاهش هوس شیرینی کمک می کند. یک جفت مطالعه در دانشگاه اکستر نشان داد که 15 دقیقه پیاده روی می تواند هوس خوردن شکلات را کاهش دهد و حتی میزان شکلاتی که در موقعیت های استرس زا می خورید را کاهش دهد. و آخرین تحقیقات تأیید می کند که پیاده روی می تواند هوس و مصرف انواع میان وعده های شیرین را کاهش دهد.
  3. خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد. محققان از قبل می دانند که هر نوع فعالیت بدنی خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد. اما مطالعه‌ای که در انجمن سرطان آمریکا انجام شد، نشان داد زنانی که هفت ساعت یا بیشتر در هفته پیاده‌روی می‌کنند، 14 درصد کمتر از زنانی که سه ساعت یا کمتر در هفته پیاده‌روی می‌کنند، در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه هستند. و پیاده روی این محافظت را حتی برای زنانی که عوامل خطر سرطان سینه دارند، مانند اضافه وزن یا استفاده از هورمون های مکمل، فراهم می کند.
  4. درد مفاصل را تسکین می دهد. چندین مطالعه نشان داده‌اند که پیاده‌روی درد ناشی از آرتروز را کاهش می‌دهد و پیاده‌روی ۵ تا ۶ مایل در هفته حتی می‌تواند از ایجاد آرتروز در وهله اول جلوگیری کند. پیاده روی از مفاصل – به خصوص زانوها و لگن که بیشتر مستعد ابتلا به آرتروز هستند – با روان کردن آنها و تقویت عضلات حمایت کننده از آنها محافظت می کند.
  5. عملکرد سیستم ایمنی را تقویت می کند. پیاده روی می تواند به محافظت از شما در فصل سرماخوردگی و آنفولانزا کمک کند. مطالعه روی بیش از 1000 مرد و زن نشان داد کسانی که حداقل 5 روز در هفته حداقل 20 دقیقه در روز پیاده روی می کردند، 43 درصد کمتر از کسانی که یک بار در هفته یا کمتر ورزش می کردند، روزهای بیماری داشتند. و اگر مریض می‌شدند، مدت کوتاه‌تری بود و علائمشان خفیف‌تر بود
امتیاز 5 از 5

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی