10 روش کاهش وزن سریع

کاهش وزن سریع

رژیم غذایی و کاهش وزن

1. چای سبز بنوشید: نوشیدنی هایی مانند چای سبز حاوی آنتی اکسیدان های قوی به نام کاتچین هستند که می تواند به افزایش متابولیسم و کاهش وزن کمک کند.

2. پروتئین بیشتری بخورید: پروتئین به شما کمک می کند مدت طولانی تری احساس سیری کنید و می تواند به افزایش متابولیسم کمک کند.

3. به طور منظم ورزش کنید: ورزش برای کاهش وزن سالم ضروری است. فعالیت بدنی منظم می تواند به شما کمک کند کالری بیشتری بسوزانید و متابولیسم خود را افزایش دهید.

4. مصرف کربوهیدرات و شکر را کاهش دهید: کاهش مقدار کربوهیدرات و شکری که می خورید می تواند به کاهش وزن سریع شما کمک کند و باعث می شود کمبود کالری حفظ شود.

5. مصرف فیبر را افزایش دهید: خوردن غذاهای غنی از فیبر بیشتر می تواند به کاهش وزن کمک کند و مدت طولانی تری احساس سیری داشته باشید.

6. آب بیشتری بنوشید: نوشیدن آب بیشتر راهی عالی برای افزایش کاهش وزن و حمایت از هضم سالم است.

7. خواب کافی: خواب کافی می تواند به شما در تنظیم هورمون ها و بهبود سلامت کلی و همچنین وزن شما کمک کند.

8. مصرف الکل را کاهش دهید: الکل می تواند منجر به افزایش وزن شود زیرا کالری بالایی دارد و همچنین می تواند الگوی خواب شما را مختل کند که می تواند منجر به خوردن بیشتر شود.

9. میوه ها و سبزیجات بیشتری اضافه کنید: افزودن میوه ها و سبزیجات بیشتر به رژیم غذایی می تواند به کاهش وزن کمک کند، زیرا کالری کمی دارند و مواد مغذی مهمی را فراهم می کنند.

از غذاهای فرآوری شده اجتناب کنید: غذاهای فرآوری شده اغلب دارای کالری، نمک، قند و سایر مواد ناسالم هستند. سعی کنید از آنها دوری کنید و به جای آن از غذاهای تازه استفاده کنید.

امتیاز 5 از 5

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.