چرا سوزاندن چربی شکم این همه مشکل است

رژیم

حتما شما هم می دانید که  از بین بردن چربی شکم خیلی  مشکل و طاقت فرسا است. چربی زیاد شکمی سبب اختلال در تنفس، و  سایر بیماریها می‌شود. به همین  علت  خیلی مهم است که چربی این  قسمت  را کاهش بدهیم.  ولی در این بخش می خواهیم این بالاخره چرا آب کردن چربی شکم انقدر سخت است؟
سن

هر چه سنتان بیشتر شود، سوزاندن چربی شکم هم سخت‌تر می‌شود. این اتفاق بخاطر تغییرات هورمونی ناشی از افزایش سن رخ می‌دهد. همچنین دوران یائسگی هم بر روی چربی شکمی تاثیرگذار است. احتمالا خواهید فهمید که تغییر در بدنتان دیگر غیر ممکن است!

این چیزی نیست که راحت با آن کنار بیایید، مخصوصا اگر کل زندگی‌تان شخص خوش اندامی بوده‌اید. سعی کنید تا هر روز پیاده روی کنید. پیاده روی نه تنها یک تمرین قلبی عروقی سبک است، بلکه می‌تواند چربی شکمی‌ را هم آب کند.
زایمان

بارداری و زایمان، قیافه‌ی عضلات شکمی شما را تغییر خواهد داد. اما هنوز هم شدنی است که پس از وضع حمل، به محض اینکه جوازش را از دکترتان گرفتید، با تمرینات ورزشی مجددا چربی‌های شکمی‌تان را بسوزانید و خوش اندام شوید. اغلب دکترها پس از گذشت ۶ هفته از وضع حمل، اجازه‌ی ورزش را صادر خواهند کرد. اگر زایمانتان بصورت سزارین باشد، ممکن است زمان بیشتری نیاز داشته باشید.

می‌توانید با انجام تمرینات کگل روی عضلات شکمتان کار کنید. این تمرینات، ماهیچه‌های کف لگن شما را هم تقویت خواهند کرد. همچنین یک تمرین هوازی را هم به برنامه‌تان اضافه کنید. از این طریق، خیلی سریع‌تر چربی‌های شکمتان را آب خواهید کرد. یادتان باشد که هفته‌های اول زیاد به خودتان فشار نیاورید.
کالری‌های زیاد

مصرف کالری‌های زیاد، به شکمتان چربی خواهد افزود. اگر مدام غذاهای اشتباه بخورید، این کالری‌ها خیلی سخت سوزانده می‌شوند. پس مراقب آنچه می‌خورید باشید، و روی برنامه‌ی غذایی‌ای تمرکز کنید که پر کالری نباشد. حتی می‌توانید در برنامه‌ی جدیدتان غذاهایی که خودشان هم چربی می‌سوزانند مصرف کنید. تخم مرغ، لبنیات کم چرب، و گوشت بدون چربی غذاهای خوبی هستند.
استرس

استرس یکی از علل اصلی چربی شکمی است. هنگامی که استرس داشته باشید، بدنتان به ذخیره‌ی چربی در بخش میانی‌اش تمایل پیدا می‌کند. این اتفاق هم بخاطر ترشح کورتیزول، یا همان هورمون استرس رخ می‌دهد. اگر مدت زمان زیادی تحت استرس باشید، کورتیزول زیادی تشرح خواهد شد. اکثر چربی‌ها هم که در ناحیه‌ی شکم ذخیره می‌شوند.

پس باید راه صحیحی برای مقابله یا کنار آمدن با وضعیت استرس‌زایی که دارید بیابید. وقتی بتوانید فشارهای زندگی را تحت کنترلتان در بیاورید، سوزاندن چربی‌ها خیلی آسان‌تر خواهند شد.
حافظه‌ی عضله

احتمالا تا به الان تمرینات مختلفی را انجام داده‌اید که اختصاصا عضلات شکمی را هدف قرار می‌دهند. برخی تمرینات، نتایج چشم‌گیری دارند، برخی هم نه. این اتفاق احتمالا بخاطر حافظه‌ی عضله رخ می‌دهد. عضلات، خیلی راحت ورزیده می‌شوند، اما بعد از مدتی از ساخته شدن باز می‌ایستند.

بهترین راه برای اینکه از وقوع چنین اتفاقی جلوگیری کنید، این است که روتین تمرینات شکمی‌تان را دائم تغییر دهید. بجای اینکه هر روز دراز نشست انجام دهید، تمرین بالا کشیدن پا (leg lifts) را هم در برنامه‌تان قرار دهید. خودتان خواهید دید که ایجاد این تغییرات چقدر به نفعتان خواهد بود. حتی می‌توانید تمرین شکم با استفاده از توپ‌های یوگا را هم امتحان کنید.

به خاطر داشته باشید که سوزاندن چربی‌ها نیازمند کار زیاد و صبوری است. فهمیدن اینکه به چه علت چاق شده‌اید، کلید شما برای رهایی از دست چربی‌های اضافه است. فهرستی از چیزهایی که در بوجود آمدن چربی شکم شما موثر بوده‌اند تهیه کنید. آنوقت خواهید دید که چقدر راحت خواهید توانست این چربی‌های سمج را دور بریزید!

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی