پنج غذاي نابود‌کننده چربي های شکم

چربي های شکم

 تمرين‌هايي وجود دارند که ماهيچه‌هاي شکمي شما را هدف قرار مي‌دهند و به شما در داشتن شکمي صاف، چيزي که هميشه آرزوي آن را داريد کمک مي‌کنند؛ اما اگر شکمي برآمده داريد، لازم است که قند و کربوهيدرات‌هاي فراوري‌شده را از رژيم غذايي خود حذف و در کنار آن غذاهاي از بين برنده چربي را به رژيم خود اضافه کنيد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه سپید، ادامه مطلب را بخوانيد تا با غذاهايي که به شما در کم کردن اندازه دور کمرتان کمک مي‌کنند، آشنا شويد.

بلغور جو: شما ممکن است تصور کنيد که کمتر خوردن به کاهش وزن شما کمک خواهد کرد، اما هرگز نبايد وعده‌هاي غذايي‌تان به‌خصوص اولين وعده روز يا صبحانه را حذف کنيد. خوردن يک وعده صبحانه سالم باعث افزايش ناگهاني سوخت‌وساز شما مي‌شود و ميزان قندخون شما را تنظيم و به شما انرژي کافي براي انجام کارهايتان تا زمان ناهار را فراهم مي‌آورد. بلغور جو غذايي سرشار از فيبر است و به علت شکم‌پرکن بودن آن انتخاب فوق‌العاده‌اي است و بنابراين شما در خوردن کلوچه مافين يا دونات در ميانه روز افراط نخواهيد کرد. بلغور جو ساده يا تلخ را براي خوردن انتخاب کنيد، چون انواع طعم دار آن مملو از قند هستند. بلغور جوي لذيذي را که در آن از آب نارگيل استفاده‌شده يا بلغور جوي همراه با کره بادام‌زميني شکلاتي که ميل شما نسبت به طعم‌هاي شيرين را نيز ارضا مي‌کند، امتحان کنيد.

بلوبري (قره‌قاط): پژوهش‌ها نشان داده است که يک رژيم غذايي غني از بلوبري به حذف چربي‌هاي شکمي کمک مي‌کند. حتي اگر بلوبري‌ها منجمد باشند بيشتر خواص غذايي آنها حفظ مي‌شود و شما مي‌توانيد از آنها در اسموتي (نوعي نوشيدني شامل ميوه‌هاي تازه يا منجمد و گاهي به همراه شکلات يا کره بادام‌زميني) عليه چربي‌هاي شکمي استفاده کنيد.

بادام: گفته‌شده که چربي‌هاي تک‌اشباع‌نشده ترکيباتي مرموز هستند که به سوزاندن چربي‌هاي شکمي کمک مي‌کنند. بادام منابع خوبي از چربي‌هاي تک‌اشباع‌نشده، فيبر و پروتئين‌هاي گياهي هستند و به فرونشاندن احساس گرسنگي کمک مي‌کنند.

ماهي آزاد: کاستن از مصرف غذاهاي سرخ‌شده، چرب و مملو از کالري براي دستيابي به شکمي عضلاني و بدون چربي يک ضرورت است. مورد فوق‌العاده‌اي که درباره پروتئين‌هاي فاقد چربي مانند ماهي، توفو و گوشت بوقلمون وجود دارد اين است که انرژي زيادي فراهم مي‌کنند و بيشتر کالري ما را در زمان هضم شدن مي‌سوزانند. در زمان انتخاب ماهي آزاد يا تون را انتخاب کنيد چون هردوي آنها حاوي امگا 3 هستند که موجب کاهش التهاب در بدن مي‌شوند و به تنظيم هورمون ما کمک مي‌کنند. دستور تهيه ساده اين غذا شامل يک ظرف ماهي آزاد به همراه سبزي‌هاي خوشمزه در کنار آن است.

کاهو: سبزي‌‌هاي با برگ‌هاي سبز مانند کاهو، اسفناج و کلم نه‌تنها واجد ويتامين‌ها، مواد معدني و کالري به ميزان کم هستند، بلکه همچنين واجد مقادير زيادي فيبر هستند که از باد کردن و نفخ معده جلوگيري مي‌کنند. خودتان يک سالاد بسيار بزرگ براي ناهار درست کنيد. اين وعده غذايي شما را در همه زمان بعدازظهر سير نگه خواهد داشت. يا يک سالاد کوچک‌تر قبل از وعده غذايي‌تان بخوريد و درنتيجه تمايل کمتري به خوردن غذاي اصلي داريد.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی