پدر شدن هم عامل اضافه‌وزن است!

پدر و فرزند

نتایج به دست آمده از یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که وزن تازه‌پدرها نیز پس از به دنیا آمدن فرزندشان افزایش می‌یابد.

به گزارش ایسنا، متخصصان سلامت با بیان اینکه وزن مردان پس از تولد فرزندشان چند کیلو افزایش می‌یابد، اظهار داشتند: مردان هم سن و سال آنان که فرزندی ندارند در اوایل دوره بزرگسالی معمولا با کاهش وزن مواجه می‌شوند.

در این بررسی اطلاعات بیش از 10 هزار مرد آمریکایی از سن نوجوانی تا اواسط 30 سالگی آنها مورد بررسی قرار گرفت که یک سوم آنان در طول انجام این آزمایش پدر شده‌اند.

به گفته متخصصان آمریکایی، مردانی که با فرزندان خود زندگی می‌کنند شاخص توده بدنی‌شان به طور متوسط 2.6 درصد افزایش می‌یابد. این رقم برای مردانی با قد 180 سانتیمتر معادل با دو کیلوگرم است. در مقایسه با این مردان افرادی که در طول انجام مطالعه صاحب فرزند نشده بودند در اوایل دوره بزرگسالی وزن خود را از دست دادند.

به گزارش لایوساینس، متخصصان با بیان اینکه متاهل شدن خود، عامل افزایش وزن است اظهار داشتند: افزایش وزن پس از پدر شدن علاوه بر اضافه وزنی است که پس از ازادواج بروز می‌کند.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.