ویتامینی برای درمان چاقی

چاقی

پژوهشگران در دانشگاه مونترال می‌گویند: مشتقات ویتامین آ در درمان چاقی بالقوه و دیابت نوع دو و مشکلات قلبی و عروقی مؤثر است.
در این مطالعه جدید که روی موش‌ها صورت گرفته محققان گزارش کردند رتینوئیک اسید یافت شده در ویتامین آ از سوخت و ساز بدن حمایت کرده و بدین ترتیب با چاقی و مشکلات قلبی مبارزه می‌کند.

«دانیل کانستانیتن» و همکارانش می گویند: قند خون، مقاوت به انسولین و وزن بدن و… بطور قابل توجهی در حیوانات تحت درمان با رتینوئید‌ها کاهش یافت در حالی که مشکلاتی از قبیل چربی شکمی معمولاً با مصرف رژیم غذایی و فعالیت بدنی تقریباً درمان نشده باقی می‌ماند.
رتینوئیک اسید برای نرمال شدن قند خون کمک کرده و با تقویت سوخت و ساز بدن انرژی و کالری را می‌سوزاند و با چاقی مبارزه می‌کند. به گفته این محققان، تحقیقات اثرات متابولیکی جدید از رتینوئیدها را شناسایی کرده که ممکن است منجر به تولید داروهای ضد دیابت و ضد چاقی شود.
منبع:روزنامه ایران

امتیاز دهید
بیشتر بخوانید:  پیامد های انتخاب رژیم غذایی خود سرانه

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.