۵ وعده میوه بخورید تا استخوان لگنتان نشکند!

میوه

  نتایج مطالعاتی که اخیراً در یکی از دانشگاه‌های سوئد انجام گرفته نشان می‌دهد مصرف کمتر از ۵ وعده میوه و سبزیجات در روز، باعث افزایش احتمال خطر شکستگی لگن در افراد می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، برای بررسی رابطه بین مصرف همیشگی میوه و سبزی با شکستگی لگن، ۴۰, ۶۴۴ مرد و ۳۴, ۹۴۷ زن بین سنین ۴۵ تا ۸۳ سال که فاقد هر گونه بیماری قلبی عروقی و سرطان بودند، مورد مطالعه قرار گرفتند.

نتیجه مطالعه مشخص کرد زنان و مردانی که هیچ سبزی و میوه‌ای در رژیم غذاییشان نگنجانده‌اند در مقایسه با افرادی که پنج نوبت در روز میوه و سبزی می‌خوردند، ۸۸ درصد بیشتر در معرض شکستگی لگن قرار داشتند.

به گفته دکتر «لیزا بایبرگ»، از دانشگاه آپسالا سوئد، دستورهای غذایی نیز بیانگر مصرف روزانه پنج نوبت میوه و سبزیجات در وعده‌های غذایی است. هر چقدر میزان مصرف میوه و سبزیجات بیشتر باشد، میزان شکستگی لگن بتدریج کاهش می‌یابد.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محاسبه توده بدنی

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.