نتیجه حذف کردن گوشت از لیست غذایی

گوشت

آیا تا به حال سعی  کرده اید که خوردن گوشت را از لیست غذایی خود حذف کنید،  یا هنوز تصمیم دارید در آینده دیگر گوشت نخورید؟ این  برای اکثر مردم کار سختی است ، اگر  تصمیم به این کار را دارید که به این طریق شیوه زندگی خود را تغییر دهید با ما همراه باشید

خود را برای خوب، برخی از روش های است که می تواند به شما کمک کند وجود دارد.تحقیقات دانشگاه جرج واشنگتن آمریکا اثبات کرد اشخاصی که از رژیم‌های غذایی  غیر گوشتی استفاده می‌کنند، معلوم است که  بیشتر و بهتر لاغر می شوند ، حتی اگر این اشخاص به قصد لاغری از این رژیم استفاده نمی‌کنند. اشخاصی که گوشت نمی‌خورند، به‌طور متوسط ۳.۵ کیلوگرم کاهش وزن پیدا می‌کنند.
ممکن است حداقل در ابتدای رژیم غذایی گیاهی و حذف گوشت از برنامه غذایی، باکتری‌های سالم بیشتری در روده‌هایتان به وجود بیایند. بدن انسان آنزیم‌های گوارشی خاصی دارد که پروتئین‌های گوشتی و گیاهی را هضم می‌کند و زمانی که گوشت را از برنامه غذایی‌تان حذف می‌کنید، تغییری در این آنزیم‌ها شکل نمی‌گیرد. همه کربوهیدرات‌های قابل هضم در منابع پروتئینی گیاهی و بقیه غذاهایی که با سبزیجات درست می‌شوند، می‌توانند شرایط باکتری‌های درون روده را تغییر دهند. به نظر محققان مختلف، کربوهیدرات‌های جدید می‌توانند تعداد باکتری‌های سالم روده را بیشتر می‌کنند.
پروتئین برای ساخت عضلات، حفظ و ترمیم آن‌ها نقش حیاتی دارد. پروتئین‌های حیوانی و گیاهی، هر دو می‌توانند در این فرآیند نقش داشته باشند، ولی پروتئین‌های گیاهی در مدت زمان طولانی‌تری این فرآیند را انجام می‌دهند. برای همین عضلات کسانی که گوشت نمی‌خورند، به زمان بیشتری برای بازسازی و ترمیم نیاز دارد. توصیه متخصصان به این افراد این است که پروتئین را به‌صورت مایع دریافت کنند چون خیلی سریع‌تر به بدن جذب می‌شوند.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.