نتیجه حذف کردن گوشت از لیست غذایی

گوشت

آیا تا به حال سعی  کرده اید که خوردن گوشت را از لیست غذایی خود حذف کنید،  یا هنوز تصمیم دارید در آینده دیگر گوشت نخورید؟ این  برای اکثر مردم کار سختی است ، اگر  تصمیم به این کار را دارید که به این طریق شیوه زندگی خود را تغییر دهید با ما همراه باشید

خود را برای خوب، برخی از روش های است که می تواند به شما کمک کند وجود دارد.تحقیقات دانشگاه جرج واشنگتن آمریکا اثبات کرد اشخاصی که از رژیم‌های غذایی  غیر گوشتی استفاده می‌کنند، معلوم است که  بیشتر و بهتر لاغر می شوند ، حتی اگر این اشخاص به قصد لاغری از این رژیم استفاده نمی‌کنند. اشخاصی که گوشت نمی‌خورند، به‌طور متوسط ۳.۵ کیلوگرم کاهش وزن پیدا می‌کنند.
ممکن است حداقل در ابتدای رژیم غذایی گیاهی و حذف گوشت از برنامه غذایی، باکتری‌های سالم بیشتری در روده‌هایتان به وجود بیایند. بدن انسان آنزیم‌های گوارشی خاصی دارد که پروتئین‌های گوشتی و گیاهی را هضم می‌کند و زمانی که گوشت را از برنامه غذایی‌تان حذف می‌کنید، تغییری در این آنزیم‌ها شکل نمی‌گیرد. همه کربوهیدرات‌های قابل هضم در منابع پروتئینی گیاهی و بقیه غذاهایی که با سبزیجات درست می‌شوند، می‌توانند شرایط باکتری‌های درون روده را تغییر دهند. به نظر محققان مختلف، کربوهیدرات‌های جدید می‌توانند تعداد باکتری‌های سالم روده را بیشتر می‌کنند.
پروتئین برای ساخت عضلات، حفظ و ترمیم آن‌ها نقش حیاتی دارد. پروتئین‌های حیوانی و گیاهی، هر دو می‌توانند در این فرآیند نقش داشته باشند، ولی پروتئین‌های گیاهی در مدت زمان طولانی‌تری این فرآیند را انجام می‌دهند. برای همین عضلات کسانی که گوشت نمی‌خورند، به زمان بیشتری برای بازسازی و ترمیم نیاز دارد. توصیه متخصصان به این افراد این است که پروتئین را به‌صورت مایع دریافت کنند چون خیلی سریع‌تر به بدن جذب می‌شوند.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.