مشکل یبوست در اطفال

یبوست در اطفال

اگر می خواهید برای درمان یبوست در کودکتان راههای طبیعی بیابید بهتر است این کارها را انجام دهید.

ابتلا به یبوست در بچه‌ها، یکی از مشکلاتی است که هم خود آنها و هم والدینشان را آزار می‌دهد. الگوی اجابت مزاج بچه‌ها هم با یکدیگر متفاوت است. برخی از بچه‌ها روزی چند بار اجابت مزاج دارند و برخی دیگر نه. دکتر کشاورز، عدم اجابت مزاج بیش از ۳ روز را یبوست می‌داند.

متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی  درباره یبوست در کودکان گفت: «اگر فرزندتان به یبوست مبتلا شده، می‌توانید مصرف فراوان میوه‌ها را در برنامه غذایی آنها بگنجانید». اما چه میوه‌هایی؟ «میوه‌های ملین مانند گیلاس، آلبالو، زردآلو و انجیر برای رفع یبوست در بچه‌ها، بسیار مفید و موثر هستند».

این مدیر گروه تغذیه دانشگاه تهران می‌افزاید: «از آنجا که این میوه‌ها در تمام فصل‌های سال پیدا نمی‌شوند، شما می‌توانید یا کمپوت حاضری آنها را برای فرزندتان خریداری کنید و یا در فصل تابستان، خودتان مقداری از این میوه‌ها را کمپوت و در یخچال نگهداری کنید».

دکتر سیدعلی کشاورز تاکید می‌کند که معمولا توت و انجیر خشک، در تمام فصل‌های سال، وجود دارند. شما می‌توانید حدود ۳ عدد انجیر یا ۱۵ عدد توت را خیس کنید و آنها را برای رفع یبوست به فرزند خود بدهید.

وی، ادامه می‌دهد: «کیوی هم جزو میوه‌های ملینی است که در تمام فصل‌های سال پیدا می‌شود. ضمن اینکه شما می‌توانید آلوهای خشک را هم به غذای فرزند مبتلا به یبوست خود برای رفع مشکل او اضافه کنید».

این متخصص تغذیه، افزودن روغن زیتون به سالاد و غذای بچه‌ها را هم راه مناسبی برای درمان یبوست در آنها دانست و تاکید کرد: «اصلاح الگوهای تغذیه‌ای، راه مناسبی برای پیشگیری و درمان یبوست در بچه‌ها است. با این حال اگر یبوست فرزندتان مزمن و طولانی شد، می‌توانید از فرم دارویی شربت انجیر هم برای درمان این نوع یبوست، کمک بگیرید».

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی