مشکلات خوابتان را با غذا حل کنید

برنج

مصرف برنج مشکل بی خوابی را برطرف می کند. هرچه مصرف برنج بیشتر شود، کیفیت خواب نیز افزایش می یابد.

پس از آزمایشهای متعدد این نتیجه به دست آمده است که نقص عمده غذایی آسیایی های برنج خوار، کسر ویتامینهای (ب) موجود در سبوس برنج است.

مطالعات جدید دانشمندان نشان می دهند مواد غذایی نشاسته دار و برنج نقش زیادی در داشتن خواب با کیفیت در طول شبانه روز دارند.

بررسی ها نشان می دهند، برنج ماده غذایی بسیار مفیدی است که مصرف درست آن برای سلامتی انسان لازم استو در صورت داشتن تعادل در مصرف آن در رژیم غذایی می توان از بروز چاقی نیز پیشگیری کرد زیرا برنج به دلیل نشاسته دار بودن باعث احساس سیری می شود و از اشتهای کاذب جلوگیری می کند.

مطالعات اخیر محققان نشان می دهند افرادی که شب ساعت های طولانی بیدارند و نمی توانند به درستی بخوابند نباید از مصرف مقداری برنج در شب غافل شوند. برنج برای سالمندان می تواند از بسیاری از بیماری ها که به دلیل کمبود خواب ایجاد می شود پیشگیری کند.

نتایج مطالعات نشان می دهند، مصرف مقادیر زیاد شیرینی، غذاهای دیرهضم، مواد غذایی حاوی کافئین مانند قهوه، چای و نوشابه های گازدار، باعث تولید بیش از حد آدرنالین و تشدید بی خوابی افراد می گردد اما با مصرف کمی مواد نشاسته ای و داشتن رژیم غذایی صحیح می توان از بروز مشکلات گوارشی پیشگیری کرد و کیفیت خواب خود را افزایش دهید.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی