مسیرهای مثبت و منفی در تمرینات بدنسازی

بدنسازی

در این نوشته  به بخش های  مثبت و منفی تمرینات  بدنسازی می‌پردازیم و  بیان می کنیم که شیوه درست  اجرای این دو بخش به چه  نحو می‌باشد و در چه صورت حرکت مورد نظر ما درست  انجام می‌شود.

قسمت مثبت حرکت:
در قسمت انتهایی پوزیتیو حرکات را همیشه تا جایی انجام دهید که کمی خمیدگی در مفصل باقی بماند. به طور مثال در حرکت اسکوات بالاترین نقطه حرکت در ران شما باید کمی خمیدگی داشته باشد.

قسمت منفی حرکت:
در قسمت نگاتیو بعضی از حرکات باید توجه داشته باشید که با استدلال کشش بیشتر،رشد بیشتر ،به نابودی مفاصل وتندون ها نپرداخت ونباید فراموش کرد حرکات با وزنه برای ایجاد انعطاف پذیری و کشش اجرا نمی‌شود به طور مثال در حرکت اسکوات نباید تا پایین ترین جای ممکن پاین رفت، به استثنای حرکات ساق در صورتی که وزنه فوق سنگین نباشد، می‌توان دامنه حرکات را هم در قسمت پوزیتیو و هم در قسمت نگاتیو تا جایی که مفصل به شما اجازه حرکت می‌دهد حفظ کنید.

همیشه با یک حریف تمرینی مجرب و کار کرده تمرین کنید. حریفی که بداند چه موقعه ای کمک دهد و چه موقعه باید وزنه را از شما بگیرد و شما را تشویق با ادامه تمرین کند.

زمانی که دو اندام در حال کار کردن هستند، در راستای حفظ حالت طبیعی مفاصل تمرین کنید یعنی از حرکاتی که در آن حالت بخصوص را به مفاصل تحمیل می‌کنند بپرهیزید.

حرکات با هالتر و سیم کش که با هر دو دست یا پا انجام می دهید، زاویه ای را به مفاصل شما تحمیل می کنند که اگر شما به میزان آن دقت نداشته باشید هر کاری برای تخریب مفاصلتان و تندون های خود کرده اید.
نکاتی ریز اما بسیار مهم در ارتباط با قسمت‌های مثبت و منفی حرکات:

    در مورد حرکاتی که با یک دست یا پا انجام می دهید به خودی خود باعث تخریب مفاصل خود می شوید
    مخرب ترین اشتباه در حرکات پشت ران،جلو ران و جلو بازو است
    در جلو بازو نیز در صورتی که فاصله دست ها بیش از حد کم یا زیاد باشد مچ و شانه تحت فشار
    نا باورانه ای قرار می گیرد. باید از عرض شانه ها و لگن در تمرین فاصله بین آنها دقت زیادی داشته باشید
    کمر همیشه صا و سینه را رو به جلو تمایل بدید این حالت اصلی برای اجرای حرکات است.
    عامه مردم و مبتدیان فکر می کنند پروش اندام ساده ترین کار دنیاست با چندتا دمبل و هالتر زدن با هر روشی باعث رشد عضلات میشود در حالی که این عمل کاملا اشتباه است.
    وزنه سنگین را به قمیت از دست دادن تکنیک های های صحیح نخرید.

امتیاز 3.8 از 5

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی