فیلم‌های خشن چاق‌کننده‌اند

تماشای فیلم‌ خشن

پزشکان در یک مطالعه جدید به رابطه عجیب بین تماشای صحنه‌های خشن در فیلم‌ها و تاثیر مستقیم آن بر افزایش اندازه دورکمر پی برده‌اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، طبق بررسی‌های متخصصان علوم پزشکی دانشگاه کورنل، افراد هنگام تماشای فیلم‌های خشن در مقایسه با مواقعی که فیلم‌هایی با هیجان کمتر تماشا می‌کنند، بیشتر می‌خورند.

«آنر تال»، متخصص این مطالعه گفت: در این بررسی از 94 دانشجو درخواست کردیم هنگام تماشای 20 دقیقه برنامه تلویزیونی از مقداری کیک، هویج و انگور مصرف کنند. همچنین یک سوم از شرکت کنندگان بخش‌هایی از یک فیلم خشن را تماشا کرده و گروهی دیگر صحنه‌هایی از یک فیلم آرام و گروه دیگر بخشی از یک فیلم خشن اما بدون صدا را تماشا کردند.

«بریان وانسینک»، یکی دیگر از متخصصان این مطالعه افزود: افرادی که صحنه‌هایی از فیلم خشن را تماشا کرده بودند نسبت به گروهی که یک برنامه تلویزیونی معمولی را مشاهده کرده بودند 98 درصد بیشتر میل به خوردن داشتند.

به گزارش هلث دی نیوز، همچنین گروهی که فیلم خشن تماشا کرده بودند نسبت به تمام شرکت‌کنندگان دیگر میزان کالری بیشتری مصرف کرده بودند.

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رسانه های اجتماعی

اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.