غلبه بر هوس‌های شبانه با استفاده از این راه ها

هوس غذاخوردن

تمام روز را با رژیم غذاییتان کنار آمده‌اید و همه چیز همانطور که باید باشد بوده، حالا به خانه بر می‌گردید و بر خلاف خواسته‌تان آن هوس‌های لعنتی یکی یکی شروع می‌شوند!

مطالعات نشان داده‌اند که کمبود خواب یا حتی صرفا خستگی، می‌تواند باعث شود بیشتر به سمت خوردن هله هوله‌های کربوهیدراتی روی ببرید. از طرفی غروب، زمانی حیاتی است؛ چرا که پس از آن، شب را پیش روی دارید که در طول آن با هورمون‌های کلیدی همچون هورمون رشد روبرو خواهید بود. پس خیلی مهم است که بتوانید خودتان را کنترل کنید.

در ادامه نکاتی را خواهید آموخت که چطور در عین توجه به اهداف تناسب اندامتان، با هوس‌های غذایی مبارزه کنید.

۱. کازئین مصرف کنید
کازئین، یک ماده‌ی ایده آل برای مصرف در زمان غروب است، چرا که به آرامی هضم می‌شود، و باعث خواهد شد تا بدنتان وقتی خواب هستید، به آرامی از آمینو اسیدها تغذیه کند. حالا که اینطور است، چرا یک بستنی یا پودینگ کازئین برای خودتان نسازید؟
مطلب مرتبط:  برای چربی سوزی، چربی بخورید!
به سادگی، مقداری آب را به ۱ تا ۲ اسکوپ پودر کازئین بیفزایید، و آنقدر هم بزنید تا چسبناک شود. برای اینکه خوشمزه تر شود، می‌توانید کمی ماست یونانی بدون چربی هم به آن بیفزایید. حالا کافیست تا چند ساعتی آنرا در یخچال یا فریزر قرار دهید.

حالا یک دسر کازئین دارید که خوراک عضلات شماست، و در هر وعده اش ۲۰ تا ۴۰ گرم کازئین دارد!

۲. با ژله دوپینگ کنید
یک روش دیگر برای استفاده از کازئین، این است که آنرا با ژله میکس کنید! خیلی راحت چند اسکوپ کازئین یا حتی پودر وی را به مخلوط ژله‌تان اضافه کرده و طبق دستورالعمل ژله، آنرا آماده کنید.

حتی اگر بخواهید، می‌توانید یک قدم پیش رفته و کمی پودر BCAA نیز به آن اضافه کنید تا وقتی در خواب ناز هستید، عضلاتتان بزرگ و بزرگتر شوند!

تناسب‌ها را باید با میزان مصرف خودتان مقایسه کنید تا به درجه‌ی غلظت درخور خودتان برسید. بهرحال توقع می‌رود تا در هر وعده از چنین ژله ای، ۱۵ تا ۲۵ گرم پروتئین به بدنتان برسد.

۳. به فیبر بچسبید
احتمالا می‌دانید که مواد غذایی دیر هضم برای متعادل نگه داشتن قند خون و دور نگه داشتن شما از هوس کردن چقدر مفیدند. فیبرهای حل شدنی، کاملا برای این قضیه ایده آلند، چرا که خالی شدن شکمتان را به تاخیر می‌اندازند و باعث می‌شوند تا بیشتر، و به مدت طولانی‌تر احساس سیری کنید.

پس چرا کاری نکنید تا این اتفاق، هنگامی که خواب هستید جریان بگیرد؟

منابع غذایی خوبی بعنوان میان وعده، مانند سیب، گلابی، نان جو، بذر کتان، کرفس، و هویج بخورید! اما سعی کنید با زیاده روی در شکر، شیرین کننده‌ها، و تزئینات چرب مانند خامه یا پنیر، خرابش نکنید. تمرکزتان را بر روی هدفی که بخاطرش چنین چیزهایی می‌خورید بگذارید، یعنی هضم آرام در طول شب.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.