غذاهای پر پروتیین عامل مهمی در بروز پوکی استخوان است

پوکی استخوان

مصرف غذاهای پر پروتئین عامل خطر بسیار مهمی در بروز پوکی استخوان است و این موضوع درافراد سالمند و میانسال نمود بیشتری دارد.

پیمان عزیز محمدی فوق تخصص غدد و متابولیسم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: برخی از عوامل بروز پوکی استخوان تا حد زیادی قابل کنترل نیستند و در مقابل برخی از عوامل نظیر عوامل غذایی را می‌توان کنترل کرد.

وی افزود: پروتئین‌ها بخش مهمی از ترکیبات غذایی هستند که با مقادیر مختلف در غذاها وجود دارند و به لحاظ ارزش تغذیه‌ای، یکی از گروه‌های اصلی غذایی محسوب می‌شوند.

عزیز محمدی تاکید کرد: با وجود فواید پروتئین و اهمیت مصرف آن، اما مصرف غذاهای پر پروتئین عامل خطر بسیار مهمی در بروز پوکی استخوان است و این موضوع در افراد سالمند و میانسال نمود بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه نباید در مصرف غذاهای حاوی پروتئین بالا زیاده روی کرد، یاد آور شد: در مقابل باید مواد غذایی که حاوی ویتامین D هستند را بیشتر مصرف کرد.

عزیز محمدی خاطر نشان کرد: برخی از داروهای تجویزی نظیر کورتون که در درمان بیماری‌هایی نظیر آرتروز و آسم استفاده می‌شود نیز ممکن است خطر پوکی استخوان را افزایش دهند.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محاسبه توده بدنی

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.