عوارض جبران ناپذیر جراحی های لاغری

جراحی لاغری و کوچک کردن معده برای درمان چاقی عوارض جبران ناپذیری دارد که در این بخش با عوارض جبران ناپذیر این عمل سنگین و پرهزینه آشنا می شوید.
معایب جراحی های لاغری و کوچک کردن معده
امروزه با پیشرفت تکنولوژی و کم تحرکی، چاقی یکی از معضلات جدی در سلامت افراد به شمار می رود و برای کاهش وزن روش های مختلفی از جمله جراحی و کوچک کردن معده است که عوارضی را به دنبال دارد.براساس جدیدترین پژوهش ها انجام دگرگونی ناگهانی در بدن و به ویژه دستگاه گوارش فرد را در معرض مشکلات سلامتی متعددی قرار می دهد. جراحی زیبایی و تناسب اندام این روز ها در جهان بسیار متداول شده است و بسیاری از افراد در کشور های مختلف جهان برای زیبا شدن بدنشان زیر تیغ جراحی می روند.
انجام جراحی لاغری و کوچک کردن معده به شیوه های مختلفی انجام می شود و جزو جراحی های گران قیمت محسوب می شود، اما براساس جدیدترین پژوهش ها انجام این دگرگونی ناگهانی در بدن و به ویژه دستگاه گوارش می تواند فرد را در معرض مشکلات سلامتی دیگری قرار دهد.جراحی لاغری

1-ویتامین هایی و املاح معدنی که با تناسب اندام تهاجمی از بین می روند

2-دگرگونی های مخفی و مرگباربدن پس از لاغری به شرط چاقو

3-دگرگونی های آهست و مرگبار در بدن پس از تناسب اندام با شیوه جراحی

براساس پژوهش های دانشمندان دانشگاه استنفورد بر روی 74 فرد چاق میانسال با میانگین سنی 51 سال که در فاصله زمانی 10 سال جراحی لاغری انجام داده اند، این نتیجه به دست آمده است که بیشتر آن ها در سال های آتی دچار مشکلاتی، چون آسیب به دستگاه گوارش و نیز کاهش حجم گلبول های قرمز و گروه ویتامین های B شده اند.

جراحی لاغری

عوارض عمل جراحی زیبایی شکم
کم خونی و کاهش میزان ویتامین های ضروری که برای سلامت بدن بسیار مهم هستند، سبب شده تا دانشمندان توصیه کنند افرادی که از جراحی لاغری به ویژه کم کردن حجم، بالن و یا انداختن حلقه به دور معده استفاده می کنند حتماً مصرف مکمل های ویتامینی را در رژیم غذایی خود داشته باشند.

این یافته جدید نشان می دهد متخصصان باید در انجام جراحی حساب شده تر گام بردارند و در گام اول با استفاده از سایر روش ها از جمله هورمون درمانی، تنظیم رژیم غذایی و ورزش به فرد چاق کمک کنند تا وزن ایده آل خود را به دست آورند و جراحی آخرین گزینه باشد.

از جمله دیگر عوارض جانبی جراحی های لاغری بروز سوء هاضمه، بی اشتهایی مفرط و ناتوانی در تحمل طعم و مزه غذا، افسردگی، ابتلای زودهنگام به بیماری های فصلی از جمله آنفلوآنزا، کشیدگی و افتادگی پوست، سوزش سردل و ریفلاکس معده است.

کارشناسان به افراد چاق توصیه می کنند ابتدا با روش هایی همچون انجام ورزش و داشتن تحرک و تنظیم رژیم غذایی وزن خود را کاهش دهند و جراحی آخرین موردی باشد که برای کاهش وزن به آن فکر می کنند.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.