عوارض جانبی رژیم کانادایی

رژیم غذایی

همانطوریکه می دانید رژیمی که کالری کمی دارد باعث لاغری می شود ولی باید همواره عوارض منفی آن را هم بدانیم ببینیم رژیم کانادایی چه عارضه هایجانبی بر جای می گذارد  در ادامه مطلب جواب این سوالات را خواهید یافت

ایده یک رژیم غذایی کم کالری ممکن است شما را وسوسه کند زیرا به نظر می رسد سریعترین راه لاغر شدن باشد ولی مطمئن ترین راه از دست دادن وزن نیست با این حال، بسیاری از عوارض جانبی منفی همراه با محدود کردن مصرف انرژی زیر 1200 کالری وجود دارد. برخی از عوارض جانبی جزئی هستند و با یک وعده غذایی خوب خواهد شد اما برخی از آنها جدی تر و می تواند شما را به بیمارستان بکشد.
بدن شما به یک مقدار مشخصی از کالری برای انجام وظایف حیاتی نیاز دارد اگر کسانی کالری رژیم غذایی کمتر از نیاز بدن دریافت کنند بدن آنها شروع به شکستن بافت خود برای تامین انرژی می کند با توجه به نظر مرکز پزشکی دانشگاه مریلند برای پیدا کردن مقدار کالری مورد نیاز در طول روز شما می توانید اگر خیلی فعال نیستید وزن ایده آل خود را در عدد 12 و اگر بسیار فعال هستید در عدد 15 ضرب نمایید تا مقدار کالری مورد نیاز روزانه شما بدست آید برای از دست دادن وزن مورد هدف، روزانه حدود 500 کالری در روز کمتر از نیاز بدن برای حفظ وزن مصرف کنید که این 500 کالری را می توانید با ورزش و رژیم غذایی کاهش دهید خوردن کمتر از این مقدار کالری منجر عوارض جانبی می شود.

عوارض جانبی جزئی رژیم کم کالری
خوردن کمتر از 1200 کالری در هر روز بدن شما را به حالت گرسنگی می کشاند این نوع رژیم غذایی را بدون نظارت یک پزشک انجام ندهید. برخی از عوارض جانبی جزئی در مقایسه با دیگر عوارض گذرا هستند. بسته به محدود کردن مقدار کالری آنها می توانند بیشتر باشند برخی از علائم محدودیت شدید کالری عبارتند از: ضعف، خستگی، عدم تحمل سرما، دوره های قاعدگی نامنظم، سرگیجه، یبوست و تورم دست و پا می باشد.

عوارض جانبی مهم رژیم های 15 روزه و کم کالری
با رفتن بر روی یک رژیم غذایی شدیداً کم کالری کالری سنگ های صفراوی به سرعت ایجاد می شوند اغلب، اگر این اتفاق بافتد شما نیاز به عمل جراحی برای برداشتن کیسه صفرا پیدا می کنید در رژیم کم کالری نقرس، یا التهاب دردناک مفاصل ناشی از اسید اوریک بالا در خون، می تواند شروع به بدترشدن نماید از آنجا که شما مقدار مناسب ویتامین ها، پروتئین و الکترولیت را دریافت نمی کنید شما در معرض خطر اختلالات سوء تغذیه و عدم تعادل الکترولیت می باشید مرگ ناگهانی در اثر عوارض جانبی بسیار نادر است اما ممکن است در رژیم غذایی بسیار کم کالری رخ دهد.

ملاحظات بلند مدت رژیم های کم کالری
رژیم های غذایی کم کالری بدن شما را مجبور به تامین انرژی از منابع دیگرمی کند و با احتمال بیشتری عضلات شما را به جای چربی می سوزاند و میزان سوخت و ساز بدن شما کاهش می یابد و از دست دادن وزن مشکل تر می شود و  شما به احتمال زیاد نمی توانید این نوع از خوردن را برای مدت طولانی ادامه دهید و در نهایت دوباره به الگوهای غذا خوردن طبیعی خود برمی گردید و همه کاهش وزن شما دوباره بر خواهد گشت علاوه بر این، عدم تعادل الکترولیت سبب کاهش کلسیم از استخوان های شما و به طور بالقوه منجر به تضعیف پوکی استخوان می شود.

امتیاز دهید

طراحی وبسایت و سئو توسط مهندس هرمزی ۰۹۳۶۰۶۱۳۸۱۲

اشتراک گذاری مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رسانه های اجتماعی
اینستاگرام

متاسفانه مشکلی پیش آمد!

لطفا بعدا دوباره امتحان کنید
باشه

محاسبه توده بدنی

پاک کردن فرم

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.