صبحانه خوب اشتهای شما را کم می‌کند

صبحانه خوب

 با افزودن پروتئین به وعده غذایی صبحگاهی خود لاغرتر شوید، خلق‌وخوی بهتری داشته باشید و پرانرژی‌تر باشید.

به گزارش سلامانه به نقل از دیلی میل، صبحانه مغذی به‌ویژه اگر شامل پروتئین باشد شما را سیر نگه می‌دارد و احساس گرسنگی را در طول روز کاهش می‌دهد. اما کسانی که صبحانه را از برنامه غذایی حذف می‌کنند ولع بیشتری در طول روز برای خوردن غذا دارند.

محققان اظهار کردند نوجوانانی که صبحانه می‌خوردند در طول روز کمتر احساس گرسنگی داشتند. اما آن‌های که صبحانه پروتئینی می‌خوردند اشتهای کمتری داشتند و احساس سیری و رضایت بیشتری داشتند. همچنین نوجوانانی که صبحانه را از وعده غذایی خود حذف کرده بودند بیشتر در معرض چاقی بودند.

به گفته محققان، خوردن پروتئین اضافه در صبحانه امواج مغزی که انگیزه خوردن را ایجاد می‌کند کاهش می‌دهد. این بدان معنی است که افزودن پروتئین به صبحانه به کاهش اشتهای شما کمک می‌کند. خوردن مقدار کمی پروتئین اضافه همچنین به شما کمک می‌کند که سطح قند خونتان ثابت بماند و حتی خلق‌وخوی شما را بهبود می‌دهد.

اشتراک گذاری مقاله

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محاسبه توده بدنی

توده بدنی چیست؟

شاخص توده بدنی یا BMI از تقسیم وزن (کیلوگرم) به مربع قد (متر) به دست می آید. BMI به صورت مستقیم میزان چربی های بدن را اندازه گیری نمی کند بلکه میزان بافت چربی بدن را در مقایسه با بافت های استخوان و عضله به دست می دهد.